7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Trwają zapisy na dwie duże imprezy sportowe dla firm

WARTO PRZECZYTAĆ

We Wrocławiu setki firm wezmą udział w charytatywnym Biegu Firmowym oraz Rowerowej Grze Miejskiej FRRuuu. Jak można zgłosić chęć udziału w wydarzeniach?

FRRuuu Rowerowa Gra Miejska, fot. materiały organizatora

11. edycja Biegu Firmowego

Dla firm ceniących sobie sportową rywalizację w szczytnym celu po raz 11. organizowany jest charytatywny Bieg Firmowy.  Do sztafety można zgłosić pięcioosobową drużynę. Każdy zawodnik ma do pokonania dystans 5 km. Celem imprezy jest pomoc podopiecznym Fundacji Everest. Uzbierane środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację dzieci z niepełnosprawnościami. Już teraz wiadomo, że w wydarzeniu weźmie udział prawie 150 firm. W ubiegłym roku w biegu uczestniczyło około 12 tysięcy zawodników z ponad 520 firm z całej Polski, w tym część za pomocą aplikacji.

Bieg Firmowy – ekologiczny i przyjazny dla rodzin z dziećmi

W wydarzeniu mogą wziąć udział również najmłodsi. Dla nich przewidziano krótki bieg, nazwany też Biegiem Krasnala. Kolejnym plusem imprezy jest jej ekologiczny charakter. Uczestnicy, którzy zakupią pakiet GREEN RUN otrzymają koszulki z materiałów dobrych dla środowiska, a także przyczynią się do zwiększenia zieleni w mieście. Za każdego takiego uczestnika zostanie posadzone jedno drzewo.

Sponsorem głównym wydarzenia jest Hasco-Lek z Grupy Hasco. Wsparcie okazały też firmy: 3M, Boehringer Ingelheim, Collins Aerospace Wrocław, Garmin Wrocław, Frisco, Multisport czy MPWiK #PijKranówkę.

Rowerowa gra miejska dla firm

We Wrocławiu po raz trzeci odbędzie się też największa w Polsce integracyjna impreza rowerowa dla pracowników firm pod nazwą FRRuuu. Zwodnicy w ciągu jednego dnia będą mieć do przejechania 25 km. Za każdego uczestnika imprezy zostanie posadzone jedno drzewo. Do tej pory dzięki organizacji wydarzenia udało się posadzić 2600 drzew.

Zobacz również:  Wrocław podpisał umowę na wspólny bilet MPK i kolej

Zapisy na wydarzenia

Charytatywny Bieg Firmowy odbędzie się w maju, a rowerowa gra miejska we wrześniu. Firmy mogą zgłaszać swoje drużyny na stronie internetowej organizatora. Bilety w cenie regularnej są do kupienia pod tymi linkami: www.biegfirmowy.pl i www.rajdrowerowy.pl.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI