-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Trwają zdjęcia do prequelu „Igrzysk Śmierci”. Twórcy kręcą we Wrocławiu!

WARTO PRZECZYTAĆ

Niecodzienna informacja dla wszystkich fanów Igrzysk Śmierci! „Ballada ptaków i węży”, a więc najnowszy film twórców serii o Katniss Everdeen, jest kręcony we Wrocławiu. Gdzie można spotkać aktorów?

Fot. Oficjalny teaser The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes

Prace nad „Balladą ptaków i węży” Francisa Lawrence’a przeniosły się do Polski. To reżyser odpowiedzialny za nakręcenie takich filmów jak: „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”, a także „Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1 i 2”. W obsadzie prequela znalazła się Rachel Zegler – aktorka znana z występu w nowej wersji musicalu „West Side Story” Stevena Spielberga. Na swoim InstaStories zdradziła, że ekipa przeniosła się do Wrocławia. Jak udało się ustalić, zdjęcia mają miejsce w Hali Stulecia.

Źródło: zrzut ekranu z instagrama Rachel Zegler.

Opis fabuły filmu

“Ballada ptaków i węży” to prequel wydarzeń z serii “Igrzyska śmierci”. Film opowiada o 18-letnim Coriolanusie Snow, zanim jeszcze został prezydentem państwa Panem. Aby poprawić sytuację swojej rodziny, decyduje się na objęcie stanowiska mentora 10. Głodowych Igrzysk. Na swojej drodze spotyka trybutkę z najbiedniejszego, Dwunastego Dystryktu, a ich losy splatają się ze sobą.

“Ballada ptaków i węży” trafi do kin 17 listopada 2023 roku.

Seria Igrzyska Śmierci

“Igrzyska Śmierci” to cykl 4 filmów zekranizowanych na podstawie książek autorstwa Suzanne Collins. Akcja wydarzeń rozgrywa się w dystopijnym państwie podzielonym na 13 dystryktów. Co roku odbywają się tam krwawe igrzyska, do których losowane są mieszkańcy z każdego dystryktu. Przeżyć rozgrywki może tylko jeden uczestnik. Fabuła skupia się na historii Katniss Everdeen, która zgłasza się do udziału w turnieju zamiast swojej siostry, przez co staje się dla mieszkańców symbolem buntu przeciwko władzy.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI