-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Trzebnica: Park Miejski zostanie zrewitalizowany

WARTO PRZECZYTAĆ

Burmistrz Trzebnicy Marek Długozima podpisał umowę na pierwszy etap rewitalizacji Parku Miejskiego im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

Rewitalizacja terenu zakłada montaż ławek, zrobienie nowych ścieżek i oświetlenia. Będzie to miejsce spacerów, odpoczynku i spotkań. Będzie ono również nosiło walory edukacyjne i patriotyczne. Na ten cel przeznaczone zostało 3 mln 59 tys. zł, wykonawcą została firma PB Haus Sp. z o.o.

Park Miejski im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Trzebnicy. /Fot. UM Trzebnicy

– Tak jak obiecałem mieszkańcom, już wkrótce rozpoczną się prace, by park mógł odzyskać swój urok i na powrót stać się miejscem relaksu i wytchnienia dla trzebniczan. Przypomnę również, że park na mój wniosek został nazwany imieniem śp. Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.– powiedział burmistrz Marek Długozima.

Przypomnijmy, że większość parków w środku miast na terenach odzyskanych, poniemieckich to byłe cmentarze. Świadczą o tym liczne przykłady parków we Wrocławiu: chociażby Lasek Osobowicki, Park Grabiszyński, Park Andersa (na jego terenie były 4 duże cmentarze) i długo można wymieniać. Nie ma w zasadzie innej alternatywy dla tych miejsc jak parki.
Drugi etap rewitalizacji wykonany zostanie już w przyszłym roku.

Wkrótce rewitalizacja Parku Miejskiego. /Fot. UM Trzebnicy

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI