7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Trzebnica: Powstanie nowe boisko dla Jaźwin

WARTO PRZECZYTAĆ

Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie boiska wielofunkcyjnego w Jaźwinach. Zadanie za blisko 300 tys. zł wykona trzebnicka firma Budmel. Projekt zwyciężył w 7. edycji Trzebnickiego Budżetu Obywatelskiego uzyskując 1435 głosów.

Przykładowe boisko powstałe w ramach Budżetu Obywatelskiego. /Fot. UM Trzebnicy

– Powołany przeze mnie Budżet Obywatelski to bardzo ważna forma komunikacji z Państwem, którą ogromnie cenię. Każdego roku oddaję głos w Państwa ręce. I to wy – mieszkańcy Gminy Trzebnica, składając wnioski do Budżetu, a potem głosując na konkretne projekty, wskazujecie, co jest dla was ważne, co jeszcze lepiej możemy zrobić w naszej gminie. Tym razem zwyciężyło boisko wielofunkcyjne w Jaźwinach. Gratuluję Pani sołtys Monice Kolczak-Paszkiewicz oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w zdobywanie głosów – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Będzie to już kolejna inwestycja na terenie tego sołectwa, którą wykonaliśmy w ostatnich latach. Powstała m.in. nowa droga łącząca Jaźwiny z Koczurkami, plac zabaw czy wiata na spotkania integracyjne, a już niebawem zostanie wykonane nowe oświetlenie i zamontujemy 21 lamp – podkreślił burmistrz.

Także sołtys Monika Kolczak-Paszkiewicz nie kryje swojego zadowolenia: – Dziękuję w imieniu mieszkańców, że kolejna duża inwestycja pojawi się w naszym sołectwie. Droga, która połączyła naszą miejscowość z Koczurkami, służy nam bardzo dobrze. Teraz czas na miejsce integracji i rozrywki, jakim bez wątpienia będzie to boisko. Cieszy także rozbudowa oświetlenia ulicznego – powiedziała.

Prace związane z budową boiska mają zostać zakończone w ciągu 9 miesięcy. 

Mat. pras. UM Trzebnicy

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI