7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Trzebnica: Rusza współpraca naukowa z Wrocławiem

WARTO PRZECZYTAĆ

Fot. trzebnica.pl

Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę współpracy z Dziekanem Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego prof.  dr. hab. Arturem Błażejewskim. Na jej mocy strony zobowiązały się do współpracy w zakresie prowadzenia wspólnych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych popularyzujących wiedzę oraz zajęć dydaktycznych.

Fot. trzebnica.pl

Dzięki podpisanemu porozumieniu możliwym będzie, by studenci UWR mogli odbywać staże i praktyki w gminnych jednostkach. Na początek współpracą objęte będzie Przedszkole nr 1 co pozwoli na organizację wielu ciekawych zajęć dodatkowych dla przedszkolaków, w tym m.in. zajęć archeologicznych, muzykologii czy spotkania z logopedą. – Dziękuję panu dziekanowi dr. hab. Arturowi Błażejewskiemu oraz prodziekanowi ds. dydaktyki niestacjonarnej i kontaktów z pracodawcami prof. dr. hab. Jarosławowi Syrnykowi za zainteresowanie tematem współpracy, która jak mam nadzieję przyniesie wiele korzyści zarówno dla Gminy Trzebnica, jak i dla Państwa wydziału. Ta umowa pozwoli nam nie tylko poszerzać horyzonty dzieci w przedszkolu, ale także wraz z jej rozwojem objąć tym programem uczniów z klas podstawowych. Co więcej podpisana dziś umowa to dopiero wstęp i korzystając z Państwa bogatego doświadczenia, będziemy mogli wspólnie angażować się w takie projekty jak duża ścieżka edukacyjna na Winnej „Kociej” Górze kontynuując pracę prof. Jana Burdukiewicza czy wydanie monografii Trzebnicy – powiedział burmistrz i dodał:  – W tym miejscu dziękuję również dyrektor Dorocie Grabowskiej z Przedszkola nr 1 za nawiązanie kontaktu z przedstawicielem UWR  oraz pracującej w dziekanacie Pani Oldze Urszyc, której córka uczęszcza do naszej placówki. Cieszę się, że Gmina Trzebnica zyskuje kolejnego partnera na drodze swojego dynamicznego rozwoju – podsumował burmistrz Marek Długozima.

Również dziekan dr hab. Artur Błażejewski nie krył swojego zadowolenia: – Trzebnica to bardzo dynamicznie rozwijające się miasto, dobrze skomunikowane z Wrocławiem, o wspaniałej, bogatej historii i wielkim potencjale ludzkim i inwestycyjnym. Mam nadzieję na owocną współpracę, dzięki której nasi studenci będą mogli się dzielić wiedzą i zarażać pasją dzieci i uczniów z Gminy Trzebnica, a my w swych połączonych działaniach skupimy się na jak najciekawszym pokazaniu tej wspaniałej historii, która skrywa się w cieniu Winnej Góry. Dziękuję Panu burmistrzowi za zainteresowanie naszą współpracą i mam nadzieję na wspaniałe efekty – podsumował.

mat. prasowy: trzebnica.pl

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI