12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Trzech piłkarzy przedłużyło umowy z rezerwami Śląska

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakub Zawadzki, Michał Szmigiel i Miłosz Kurowski nadal będą występować w Śląsku Wrocław. Piłkarze związali się z klubem nowymi, dwuletnimi umowami. Wszyscy znaleźli się w kadrze Śląska II Wrocław na rundę jesienną eWinner 2. Ligi 2022/2023.

– Przedłużyliśmy kontrakt z uzdolnionymi zawodnikami, którzy w najbliższej przyszłości mogą stanowić o sile drugiego zespołu Śląska Wrocław. A ich praca w ostatnich miesiącach może dawać nadzieję na to, że wkrótce otrzymają szansę treningów z pierwszą drużyną – mówi szef pionu piłki młodzieżowej w Akademii Śląska, Rafał Naskręt.

Miłosz Kurowski 30 lipca będzie świętował swoje 18. urodziny. Występujący na pozycji środkowego pomocnika zawodnik w poprzednich latach grał w zespole Śląska z Centralnej Ligi Juniorów (w minionych rozgrywkach dziewięć występów i dwie bramki). Wiosną został włączony do kadry drugiego zespołu, ale w rozgrywkach drugiej ligi nie miał jeszcze okazji zadebiutować.

W Centralnej Lidze Juniorów regularnie grał również 18-letni Jakub Zawadzki. W zakończonych niedawno rozgrywkach zaliczył szesnaście występów, w których strzelił dwie bramki. Jednocześnie również ma za sobą pięć meczów w eWinner 2. Lidze. A przy Oporowskiej występuje od 2018 roku, wcześniej reprezentując barwy Wojskowego Śląska i Parasola Wrocław.

Michał Szmigiel jest zdecydowanie najbardziej doświadczonym zawodnikiem z tej trójki. 19-latek ma na swoim koncie 24 występy w barwach Śląska II Wrocław w eWinner 2. Lidze. Dobra postawa obrońcy została również doceniona przez sztab szkoleniowy pierwszego zespołu, bowiem w marcu został zaproszony na trening drużyny prowadzonej wówczas przez trenera Piotra Tworka.

– Kontynuujemy naszą filozofię budowy zespołu, którego ważnym elementem są piłkarze z naszego regionu. Jeśli nadal będą ciężko pracować, mogą zaistnieć w piłce seniorskiej, czego im życzę i na co wszyscy w klubie liczymy – dodaje dyrektor ds. rozwoju sportowego WKS-u, Krzysztof Paluszek.

źródło: slaskwroclaw.pl

Zobacz również:  Samochody spalinowe — czy to ich koniec? UE wydaje wyrok w sprawie

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI