Ładowanie

Cykl „Trzy w jednym” to okazja, by offowi twórcy teatralni wystawili swoje spektakle na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

„Trzy w jednym” we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Spektakle offowych teatrów

15 sierpnia, 2023

Cykl „Trzy w jednym” to okazja, by offowi twórcy teatralni wystawili swoje spektakle na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Spektakl „Symbioza”. Fot. Krzysztof Czajor

Cykl „Trzy w jednym” to okazja, by offowi twórcy teatralni wystawili swoje spektakle na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Trzy najbliższe soboty to trzy ciekawe spektakle w ramach tej wakacyjnej inicjatywy.

Cykl „Trzy w jednym” to okazja, by offowi twórcy teatralni wystawili swoje spektakle na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego.
„Czuły spektalk” – twórcy.

Podczas zbliżającej się edycji „Trzy w jednym” na Dużej Scenie WTW wystawione zostaną: „Czuły Spektakl. Medytacje w prekariacie” w reż. Marty Szlasy-Rokickiej (InSzPer), „Dom” w reż. Eryka Herbuta (grupa teatralna Brut) i „Symbioza” w reż. Agnieszki Włoch (Teatr Zapadnia). Spektakle będzie można obejrzeć w soboty — 19 sierpnia, 26 sierpnia i 2 września — o godz. 19. Bilety można kupić na stronie internetowej teatru.

„Czuły Spektakl. Medytacje w prekariacie” 19 sierpnia

Potrzebujesz czułości, ale w przystępnej cenie? Chcesz wiedzieć, czy czekolada pomaga na wszystkie smutki? – pytają realizatorki i realizatorzy „Czułego spektaklu”. – Jest lato, rozgrzej z nami swoje serducho dobrocią i spokojem, a nie wyświechtanymi hasłami z poradników elit intelektualnych – zachęcają. I dodają, że można się przy okazji przyjemnie pośmiać.

„Czuły Spektakl. Medytacje w prekariacie” to teatralny projekt, w którym jego twórczynie i twórcy badają potencjał praktyki mindfulness jako metody radzenia sobie z trudami współczesnego świata. Zastanawiają się, jak to zjawisko może nam pomóc, jak rozczarować oraz w jaki sposób kształtuje nasze spojrzenie na kobiecość i męskość.

„Dom” 26 sierpnia

„Dom.” to z kolei tragikomedia poruszająca temat wiejskich inicjacji, oparta na historii trzech mężczyzn: ojca, dziadka i syna. Spektakl grupy teatralnej Brut jest podróżą do świata wspomnień jednego z bohaterów, który stara się zmienić swoje relacje z bliskimi. To opowiedziane z dystansem przedstawienie, które nawiązuje do sztuki prowincjonalnej i religijnych rytuałów. Reżyser, Eryk Herbut, z humorem opowiada w nim między innymi o męskiej hipokryzji. W spektaklu „Dom.” pada pytanie, czy przeszłość naszych przodków jest zapisana w naszym DNA.

„Symbioza” 2 września

Spektakl „Symbioza” Teatru Zapadnia jest natomiast efektem prawie czteroletniego procesu analiz, poszukiwań, konfrontowania się z prawdą, łamania tabu oraz przekładania na język teatru tematów ważnych, potrzebnych, ale przede wszystkim – uzdrawiających. Twórcy przedstawienia demaskują w nim wstydliwy i niepokojący obraz matki. Czy bohaterka uzdrowi swoje relacje z córką?

„Symbioza” była prezentowana na festiwalach w Albanii i Stanach Zjednoczonych, a także zdobyła trzy nagrody na aactWorldFest w USA.

Tagi