7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Ukraińscy uczniowie skorzystają z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską

WARTO PRZECZYTAĆ

Od 1 września 2022 r. wszyscy ukraińscy uczniowie będą podróżować tramwajami i autobusami bez biletów. Bezpłatna komunikacja dotyczy również dzieci i młodzieży korzystających ze zdalnego nauczania. Zadecydowali o tym miejscy radni.

Zmieniona uchwała Rady Miejskiej Wrocławia pozwala na darmowe przejazdy MPK ukraińskiej młodzieży, także tej uczącej się zdalnie w szkołach funkcjonujących w ramach ukraińskiego systemu oświaty. Dotyczy to szkół podstawowych, średnich niższych oraz średnich wyższych.

Z tego prawa korzystają także polscy uczniowie. Przysługuje ono do ukończenia 21 roku życia i nie obejmuje studentów.

Uczniowie z Ukrainy nie muszą już kupować biletów

W czasie kontroli biletowej należy okazać oświadczenie o pobieraniu nauki w ukraińskim systemie oświaty, które zostało złożone w Urzędzie Miejskim oraz dokument tożsamości.

W przypadku młodzieży uczęszczającej do polskich szkół wystarczy szkolna legitymacja ze zdjęciem.

Oświadczenie o pobieraniu nauki w ukraińskim systemie oświaty

Jest niezbędne, by dziecko korzystało z darmowej komunikacji miejskiej oraz by zwolnić ucznia z obowiązku szkolnego w Polsce. We Wrocławiu oświadczenie należy złożyć osobiście w kancelarii Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia przy ul. G. Zapolskiej 4, pokój nr 439 lub wysłać pocztą na adres Departamentu Edukacji: ul. G. Zapolskiej 4, 50-032 Wrocław.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI