Ładowanie

Kończą się prace nad poprawą jakości drogi prowadzącej do nowej szkoły i przedszkola. Na ul. Asfaltowej położono już nową nawierzchnię.

Ul. Asfaltowa i nowy asfalt. Kończy się przebudowa drogi

admin 23 sierpnia, 2023

Kończą się prace nad poprawą jakości drogi prowadzącej do nowej szkoły i przedszkola. Na ul. Asfaltowej położono już nową nawierzchnię. Fot. ZDiUM

Kończą się prace nad poprawą jakości drogi prowadzącej do nowej szkoły i przedszkola we Wrocławiu. Na ul. Asfaltowej położono już nową nawierzchnię, a cała przebudowa będzie skończona przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Kończą się prace nad poprawą jakości drogi prowadzącej do nowej szkoły i przedszkola. Na ul. Asfaltowej położono już nową nawierzchnię.
Fot. ZDiUM

Prace, które obejmują poprawę zarówno komunikacji, jak i bezpieczeństwa uczniów, są planowane tak, aby zakończyć się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Celem przebudowy jest stworzenie warunków sprzyjających bezpiecznemu i komfortowemu dojazdowi do szkoły oraz przedszkola. Pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki, oświetlenie, przejścia dla pieszych i progi zwalniające.

Modernizacja fragmentu ulicy od Pawiej do ronda kosztowała 3,5 mln zł, a prowadził ją Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. Z kolei za drogę dojazdową do Buforowej odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich. Koszt prac to 13 mln zł. ZIM pełni również nadzór nad zespołem szkoły i przedszkola, którego koszty w wysokości 56 mln złotych zostały częściowo dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Nowa linia autobusowa dowiezie uczniów do szkoły

Wprowadzona zostanie nowa linia autobusowa, oznaczona numerem 310. Nowy autobus będzie transportował dzieci do nowej placówki edukacyjnej przy ul. Asfaltowej na Wojszycach. Będzie kursowała pomiędzy przystankami Vivaldiego (w pobliżu skrzyżowania ulic Buforowej z Vivaldiego i Sarnią) a Parafialna (przy ul. Parafialnej, pomiędzy rondem Bednarza a ulicą Szarych Szeregów).

CZYTAJ WIĘCEJ:  Remont kamienic przy ul. Więckowskiego. Jaki będzie zakres prac?
Tagi