7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Ul. Piękna będzie mieć nową nawierzchnię. Prace potrwają do końca sierpnia

WARTO PRZECZYTAĆ

Na ul. Pięknej na Tarnogaju trwają prace remontowe. Na odcinku jezdni kładziony jest asfalt. Do końca sierpnia będą obowiązywać utrudnienia dla kierowców.

fot. Michał Kurowicki / www.wroclaw.pl

Jezdnia gotowa do końca sierpnia

Prace na ul. Pięknej nadzoruje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Do końca sierpnia planowany jest remont jezdni. Pod koniec września zostaną oddane do użytku chodniki.

– Wykonawca ma ułożyć ostatnią warstwę masy bitumicznej w obrębie jezdni i nowego ronda do końca sierpnia. Wtedy zakończą się utrudnienia dla kierowców. Natomiast cały remont, także chodników, ma potrwać do końca września – mówiła Ewa Mazur z biura prasowego ZDiUM.

Remont na ul. Pięknej trwa już ponad rok

24 maja 2021 roku rozpoczęła się przebudowa ulicy Pięknej. Remont jest opóźniony o ok. pół roku. Przyczyną wydłużenia czasu realizacji zlecenia były prace związane z przepięciem sieci średniego napięcia przez firmę Tauron. Wykonawcza mógł wrócić do remontu dopiero po ich zakończeniu.

Wykonane prace

Mimo znacznego wydłużenia remontu, ZDIUM relacjonował, co udało się zrobić do tej pory w ramach inwestycji.

– Przede wszystkim prace ziemne i sieciowe: w 100 procentach zrealizowano kanalizację deszczową, miejskie kanały teletechniczne oraz zasilanie do nowego oświetlenia. Wykonane zostały też prace brukarskie: budowa chodników, krawężników oraz wysp kanalizujących ruch. Powstał też obrys nowego ronda i jego obrzeża, a także wyspy kanalizujące ruch i odwodnienie – informowała Klaudia Piątek, rzeczniczka prasowa ZDiUM Wrocław.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI