-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Ulica Zielna na Psim Polu wyremontowana! Jak wygląda po przebudowie?

WARTO PRZECZYTAĆ

Prace na ulicy Zielnej objęły łącznie odcinek o długości około 300 metrów. Ile kosztowała inwestycja oraz co zostało zrealizowane w jej ramach?

Ul. Zielna, fot. Dom Development

Zakończono przebudowę na ulicy Zielnej. Inwestycję zrealizowała firma Dom Development we współpracy z Gminą Wrocław. Jej koszt wyniósł 2 mln złotych. Spółka oprócz remontu drogi, oddała do użytku wybudowane przy Zielnej osiedle mieszkaniowe. Pierwsi lokatorzy mogą się już tam wprowadzać.

Inwestycja konsultowana z Radą Osiedla

Przed przystąpieniem do prac zapytano Radę Osiedla Psie Pole-Zawidawie o potrzeby mieszkańców. Uzgodniono, że priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa w okolicy szkoły i przedszkola.

– Pierwszą wspólną inicjatywą z radą osiedla Psie Pole-Zawidawie była poprawa bezpieczeństwa w okolicy SP nr 6 i przedszkola przy ul. Zielnej. W kolejnym kroku planujemy zająć się doświetleniem chodników i przejść dla pieszych – informowała Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław

Zmiany na ul. Zielnej

Na ul. Zielnej zadbano o lepszy dojazd do Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Gorlickiej. Pojawiło się kilka nowych elementów, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort pieszych. Wśród nich można wymienić:

– nowy asfalt

– wyniesione skrzyżowanie

– oświetlenie uliczne

– chodnik

Na odcinku zmieniła się również organizacja ruchu. Od ul. Gorlickiej do parkingu przy przedszkolu obowiązuje ruch jednokierunkowy. 

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI