Ładowanie

Uroczyste otwarcie Bastionu Sakwowego po rewitalizacji już za nami

9 czerwca, 2024

Fot. FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Wczoraj, 8 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Bastionu Sakwowego we Wrocławiu, który po przeprowadzonej rewitalizacji odzyskał swój dawny blask. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców i turystów, którzy mogli cieszyć się licznymi atrakcjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję.

Fot. FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Już od rana pierwsze tysiąc odwiedzających miało niepowtarzalną okazję wybić pamiątkową monetę, co stanowiło jedną z największych atrakcji tego dnia. Nie zabrakło również licznych wydarzeń kulturalnych, które przeniosły uczestników w klimat XIX wieku – Wzgórze Partyzantów odwiedziły osoby w strojach z epoki.

Dla miłośników historii i architektury przygotowano możliwość rozmowy z przewodnikiem oraz wirtualną wycieczkę po bastionie, co pozwoliło lepiej zrozumieć przemiany, jakie zaszły po remoncie.

Fot. FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Kolejne, wspaniałe miejsce na mapie naszego Wrocławia. Bastion Sakwowy już otwarty! Ta perełka Wrocławia jest ponownie dla Was — mieszkańców. Odwiedzajcie, zobaczcie, jak zmieniło się to miejsce – poinformował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, na swoim profilu na Facebooku.

Tagi