Ładowanie

Oleksandr Usyk i Daniel Dubois za ponad miesiąc stoczą walkę o mistrzowskie pasy na Tarczyński Arenie Wrocław.

Usyk vs. Dubois we Wrocławiu. Kiedy rozpocznie się sprzedaż biletów?

14 lipca, 2023

Oleksandr Usyk i Daniel Dubois za ponad miesiąc stoczą walkę o mistrzowskie pasy na Tarczyński Arenie Wrocław. Oleksandr Usyk i Daniel Dubois na Tarczyński Arenie Wrocław, fot. Oleksandr Poliakovsky

26 sierpnia 2023 na stadionie Wrocław Oleksander Usyk i Daniel Dubois zawalczą o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Wiadomo już, kiedy ruszy sprzedaż biletów na najbardziej oczekiwaną walkę bokserską w tym sezonie!

Współorganizatorami wydarzenia, które rozegra się na Tarczyński Arenie są działająca od 25 lat Grupa Knockout Promotions oraz Skill Challenge Promotions. Oprócz Oleksandra Usyka i Daniela Dubois na stadionie pojawią się też inni zawodnicy – Fiodor Czerkaszyn oraz Rafał Wołczecki. Gala będzie transmitowana na całym świecie.

Jeszcze nigdy nie gościliśmy na polskiej ziemi walki o trzy tytuły wagi ciężkiej! Cieszymy się, że Oleksandr Usyk, wspaniały człowiek i fenomenalny sportowiec, po raz kolejny będzie walczył w Polsce. To tutaj, 7 lat temu w Gdańsku, od zwycięstwa nad naszym mistrzem Krzysztofem Głowackim rozpoczął swoją drogę do unifikacji tytułów wagi junior ciężkiej – mówi Andrzej Wasilewski, szef Knockout Promotions.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Ważne wydarzenie dla społeczności miejskiej  

Do walki o trzy pasy mistrzowskie (WBA, IBF i WBO) staną Ukrainiec Oleksander Usyk (20-0-0, 13 KO) oraz Brytyjczyk Daniel Dubois (19-1-0, 18 KO). Obecnie we Wrocławiu przebywa wielu obywateli Ukrainy, przez co pojedynek będzie miał charakter symboliczny i emocjonalny.

– Dla naszych przyjaciół z Ukrainy to coś więcej niż tylko pojedynek bokserski. Cieszę się, że nasi nowi mieszkańcy świetnie się czują we Wrocławiu i jestem przekonany, że wrocławski klimat posłuży również Oleksandrowi Usykowi. Bo że ukraińscy pięściarze potrafią pokazywać swoją wielkość na miejskim stadionie, udowodnił już przed dwunastoma laty Witalij Kliczko, wtedy wybitny sportowiec, a dziś mer naszego partnerskiego miasta, Kijowa – komentuje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Oleksander Usyk jest aktualnym mistrzem wagi ciężkiej organizacji WBA, WBO, IBF i IBO, a jego przeciwnik Daniel Dubois mistrzem organizacji WBA. Zapowiada się więc ekscytujące starcie.

 – To dla mnie wielka przyjemność i zaszczyt zaprosić naszych ukraińskich przyjaciół do Polski na to niezwykłe wydarzenie bokserskie. Ta wspaniała uroczystość wyznacza kolejny rozdział w naszej wspólnej historii, zarówno społecznej, jak i sportowej. Dla Ukraińców w Polsce i dla Polaków to historyczne wydarzenie jest naprawdę wyjątkowe – ocenił Andrzej Wasilewski, szef Knockout Promotions.

Sprzedaż biletów

Bilety na wydarzenie będzie można kupić za pośrednictwem platformy ebilet.pl już od 14 lipca. Ceny najtańszych wejściówek mają wynosić 49 zł.

Tagi