Ładowanie

Utrudnienia w Ruchu 11 Listopada

10 listopada, 2023

Fot. Tomasz Hołod

W związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Niepodległości 11 listopada, które w tym roku przypada w sobotę, należy spodziewać się znaczących zmian w organizacji ruchu miejskiego. Te zmiany będą wynikać przede wszystkim z zaplanowanych na ten dzień zgromadzeń i marszów. 

1. Radosna Parada Niepodległości (9.00-12.00)

Parada ta rozpocznie się na placu Wolności, a jej uczestnicy przejdą ulicami Krupniczą, Sądową, plac Legionów, Grabiszyńską, docierając do Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej 184.

Organizatorzy zgłosili udział około 2000 osób, co może spowodować tymczasowe utrudnienia w ruchu na wymienionych trasach.

2. **Marsz Niepodległości (14.00 – 20.00)

Marsz Niepodległości, który rozpocznie się na placu przed Dworcem PKP, przejdzie przez ulice Kołłątaja, Piotra Skargi, Plac Dominikański, Oławską, Plac Powstańców Warszawy, Most Pokoju, ulice Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Kardynała Bolesława Kominka, kończąc się na Placu Katedralnym.

Udział w marszu zgłosiło około 5000 osób, co będzie miało znaczny wpływ na organizację ruchu w centrach miast w tych godzinach.

Rekomendacje dla mieszkańców i turystów:

W związku z tymi wydarzeniami, zaleca się mieszkańcom i odwiedzającym miasto turystom zaplanowanie alternatywnych tras przejazdu oraz unikanie rejonów, w których odbywają się marsze. Warto również skorzystać z komunikacji miejskiej, aby uniknąć utrudnień w ruchu.

Przygotowanie się na ewentualne zmiany w organizacji ruchu pozwoli na uniknięcie stresu i zapewni spokojne świętowanie tego ważnego dla Polski dnia.

Tagi