Ładowanie

Utrudnienia w ruchu na pl. Jana Pawła II

7 sierpnia, 2023

Pl. Jana Pawła II, fot. Joanna Bim

7 sierpnia rozpoczęły się prace związane z naprawą uszkodzonego kolektora kanalizacyjnego na placu Jana Pawła II. Na kierowców czekają utrudnienia. Jak długo będą trwać roboty?

Zmiany w organizacji ruchu na pl. Jana Pawła II, fot. MPWiK Wrocław

W okolicach pl. Jana Pawła II od dziś (7.08) nastąpią zmiany komunikacyjne.  W związku z uszkodzeniem kolektora kanalizacyjnego do końca sierpnia potrwają prace naprawcze.

Od poniedziałku, 7 sierpnia 2023 r. przystępujemy do naprawy uszkodzonego kolektora kanalizacyjnego na placu Jana Pawła II. Prace będą prowadzone technologią bezwykopową, jednak potrzebne będzie wykonanie małych rozkopów, aby wprowadzić panele do kolektora burzowego. Jest to najmniej inwazyjna technologia naprawy tego typu awarii. Dlatego w kierunku mostu Sikorskiego, przed skrzyżowaniem z ul. Sikorskiego zajęty zostanie pas ruchu. Ulica będzie zwężona, a samochody będą omijać miejsce naprawy awarii, jadąc torowiskiem. Natomiast kierowcy jadący od strony mostu Sikorskiego będą mieli wyłączony lewy pas do jazdy na wprost. Z drugiej strony skrzyżowania – w kierunku placu Orląt Lwowskich – na wyjeździe z placu Jana Pawła II w ulicę Podwale – roboty będą prowadzone na lewym pasie, w miejscu gdzie oznakowanie nakazuje zmianę pasa na prawy. Przewidywany czas zakończenia prac to koniec sierpnia. Przepraszamy za utrudnienia – informuje MPWiK Wrocław.

Tagi