Ładowanie

W powiecie ząbkowickim pojawiły się wilki. Mieszkańcy Barda, Ciepłowodów, Henrykowa i Ziębic proszeni są o zachowaniu ostrożności.

Uwaga, wilki! Te płochliwe zwierzęta pojawiły się koło Ząbkowic, Barda, Henrykowa

23 czerwca, 2023

W powiecie ząbkowickim pojawiły się wilki. Mieszkańcy Barda, Ciepłowodów, Henrykowa i Ziębic proszeni są o zachowaniu ostrożności. Fot. Pixabay

W powiecie ząbkowickim pojawiły się wilki. Mieszkańcy Barda, Ciepłowodów, Henrykowa i Ziębic proszeni są o zachowaniu ostrożności. Zwierzęta te są w Polsce gatunkiem chronionym.

Zwierzęta miały być widziane blisko zabudowań w okolicy Ząbkowic Śląskich, Barda i Ciepłowodów. Miejscowi myśliwi zawiadomili władze, a starosta ząbkowicki opublikował apel do mieszkańców okolicy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Wilki najczęściej są płochliwe i unikają kontaktu z człowiekiem, chociaż czasem podczas bezpośredniego spotkania mogą się nam przyglądać dłuższą chwilę, zanim wyczują nasz zapach. Pamiętajmy jednak, że są to zwierzęta dzikie i w przypadku napotkania wilka należy spokojnie się oddalić. Przypominamy, że wilk jest w Polsce gatunkiem chronionym i za zabicie wilka grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności — czytamy w oświadczeniu starosty ząbkowickiego, Romana Festera.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Wilki zwykle unikają kontaktu z ludźmi, a jeśli zbliżają się do siedzib ludzkich, to jest to przejaw ich naturalnego instynktu, którym kierują się w poszukiwaniu jedzenia. Podobnie jak każde inne dzikie zwierzęta, mogą zachować się nieobliczalnie, stąd apel o zachowanie ostrożności.

Tagi