-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

#VolleyWrocław po obronę tytułu w PreZero Grand Prix

WARTO PRZECZYTAĆ

Już dziś, 22 sierpnia, w Warszawie rusza III edycja klubowych rozgrywek siatkówki plażowej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W ubiegłorocznych zmaganiach najlepsze były siatkarki #VolleyWrocław, a MVP turnieju została wybrana przyjmująca Aleksandra Gromadowska – aktualna kapitan wrocławianek w tym turnieju. Volejki w odświeżonym składzie powalczą już nie tylko o trzeci medal w historii tych rozgrywek, ale tym razem także o obronę mistrzowskiego tytułu.

Pierwsza edycja PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki rozegrana została w 2020 roku, jako odpowiedź na skrócone przez pandemię rozgrywki klubowe. Nietypowe, czteroosobowe zespoły rywalizowały latem na plaży, pragnąc w ten sposób przypomnieć o sobie kibicom i połączyć siatkówkę halową z jej plażową odmianą. Wtedy #VolleyWrocław zagrał w finale tych rozgrywek, jednak musiał zadowolić się srebrnymi medalami.

Lepiej Volejki poradziły sobie rok później w Gdańsku, triumfując w drugiej edycji GP. W tym roku sezon halowy rusza dopiero pod koniec października, dlatego zmagania na plaży również rozpoczną się później w stosunku do zeszłorocznych.

O obronę mistrzowskiego tytułu Volejki powalczą w Warszawie od poniedziałku, 22 sierpnia. W składzie, który wybrał się do stolicy nie zabraknie dwóch najbardziej doświadczonych na plaży zawodniczek #VolleyWrocław, czyli Magdaleny Saad i Aleksandry Gromadowskiej (MVP PreZero GP 2021). Wraz z nimi pojadą: Adrianna Szady, Joanna Chorąża, Anna Bączyńska i Dominika Witowska, a także duet plażowiczek wrocławskiego klubu – Nicole Jochym i Kinga Legieta.

Z powodu zgrupowania kobiecej reprezentacji Słowacji, z którą współpracuje duet trenerski #VolleyWrocław, w Warszawie zieloną ekipę poprowadzi Adam Czekaj. Wraz z nim skład zielonej ekipy uzupełnią Artur Hnida (fizjoterapeuta) oraz Krystian Janisz (dyrektor organizacyjny).

– Staraliśmy się wyłonić dziewczyny, które będą trzymały poziom grania i w tym zestawieniu ich gra będzie wyglądała najlepiej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy mało czasu na przygotowanie się, ale stwierdziliśmy, że dziewczyny sobie z tym poradzą, zwłaszcza z pomocą dziewczyn, które grają w lecie grają na piachu – Nicole Jochym i Kingi Legiety – trener Czekaj wyjaśnia decyzje dotyczące wyglądu drużyny.

Zobacz również:  Legnica: Bahaid opuścił Miedź

I dodaje: – W tej edycji letniej ligi będzie więcej drużyn, pojawią się takie, których zabrakło ostatnim razem. Dużo zawodniczek pozmieniało też kluby, więc trzecia edycja PreZero Grand Prix będzie tak naprawdę zupełnie nowym rozdaniem. Jedziemy do Warszawy jako zespół, który będzie bronił mistrzostwa zdobytego w poprzednim sezonie i naszym celem jest ponowne zdobycie złota. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że każdy obecny tam zespół będzie walczył o pierwsze miejsce.

Turniej tradycyjnie będzie rozgrywany w systemie brazylijskim. Oznacza to, że nie jedna, a dwie porażki eliminują drużynę z rywalizacji. Volejki zainaugurują zmagania meczem z IŁ Capital Legionovią Legionowo.

Drabinka turnieju przedstawia się następująco:

Odsłony: 1

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI