9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

W Leśnicy powstaje osiedle TBS. Prace przy inwestycji nie zwalniają tempa

WARTO PRZECZYTAĆ

301 mieszkań na wynajem znajdzie się na najnowszym osiedlu TBS Wrocław w Leśnicy. Inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem, a wykonawca niedługo rozpocznie realizacje kolejnych zadań.

Leśnica IX będzie jednym z największych osiedli TBS we Wrocławiu, bowiem będzie składać się z aż 301 mieszkań na wynajem.
Budowa osiedla TBS w Leśnicy, fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Facebook

W Leśnicy trwa budowa nowego osiedla TBS Wrocław. Leśnica IX będzie jednym z największych osiedli TBS we Wrocławiu, bowiem będzie składać się z aż 301 mieszkań na wynajem. Obecnie pracownicy Wydziału Lokali Mieszkalnych UMW analizują wnioski złożone przez mieszkańców w drugiej turze naboru. Osoby, które biorą udział w zapisach będą informowane o szczegółach w dalszym etapie procesu.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Osiedle TBS w Leśnicy – postęp prac

Do tej pory, pracownicy zakończyli murowanie ścian działowych oraz montowanie parapetów wewnętrznych. Każdy budynek na nowym osiedlu znajduje się już w stanie surowym zamkniętym. W najbliższym czasie prace przy inwestycji obejmą następujące zadania:

  • obróbki blacharskie oraz montaż rynien,
  • kładzenie tynków i posadzek wewnątrz budynków,
  • wykonywanie okładzin w łazienkach (płytki ceramiczne ścienne i podłogowe) oraz na korytarzach (lastrico),
  • elewację budynków,
  • budowanie przyłączy energetycznych i gazowych do budynków,
  • roboty drogowe: drogi wewnętrzne oraz miejsca postojowe.

    Prace przy budowie osiedla Leśnica IX zakładają też odnowienie rowu melioracyjnego B-10 w pobliskim parku Leśnickim. Wykop zostanie połączony z systemem retencji wód opadowych znajdującym się pod nowo budowanym osiedlem. Dzięki temu wody opadowe z osiedla będą odprowadzane do pobliskiej rzeki Bystrzycy.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI