Ładowanie

W jego miejscu, gdzie niegdyś stał słynny wrocławski biurowiec Cuprum, widać pracującą ekipę budowlaną. Jakie są dalsze losy tego terenu?

W miejscu Cuprum powstanie coś nowego? Widać pracującą ekipę budowlaną

4 czerwca, 2023

W jego miejscu, gdzie niegdyś stał słynny wrocławski biurowiec Cuprum, widać pracującą ekipę budowlaną. Jakie są dalsze losy tego terenu? Tak wyglądał biurowiec Cuprum. Fot. Tomasz Walków

W jego miejscu, gdzie niegdyś stał słynny wrocławski biurowiec Cuprum, widać pracującą ekipę budowlaną. Czy budynek będzie miał następcę? Jakie są dalsze losy tego terenu?

Od kilku lat, teren po charakterystycznym biurowcu stoi pusty. Jeden z największych placów we Wrocławiu zostanie zagospodarowany?

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Historia biurowca Cuprum

Budynek Cuprum powstał na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku jako siedziba Zakładów Badawczych i Projektowych Cuprum. Jego oficjalne otwarcie miało miejsce w 1967 r. W latach 90. biurowiec zarabiał na siebie dzięki wynajmowaniu powierzchni biurowych przedsiębiorstwom z różnych branż.

Lata później, padła decyzja o usunięciu obiektu. Rozbiórka trwała od końca kwietnia 2015 roku, a latem tego samego roku nie było już po nim śladu.

Plany zagospodarowania terenu

Na miejscu wyburzonego biurowca Cuprum miał powstać nowoczesny kompleks biurowo-usługowy o nazwie Cuprum Square. Projekt koncepcyjny opracowało biuro architektoniczne Medusagroup, a inwestycja miała być zrealizowana w ramach funduszu KGHM IV FIZAN, zarządzanego przez KGHM TFI. Te plany to jednak już przeszłość.

Nowy właściciel — Skanska

W 2021 roku teren po Cuprum zakupiła Grupa Skanska. Ma ona przedstawić koncepcję zabudowy terenu, jednak nie przyszła jeszcze na to pora. Co więc robi w tym miejscu pracująca ekipa budowlana? Jak się okazuje, roboty mają związek z przebudową sieci ciepłowniczej.

W tym momencie Fortum prowadzi na działce prace związane z przebudową sieci ciepłowniczej, ale nie ma to związku z naszą inwestycją. Finalna decyzja o jej starcie nie została jeszcze podjęta — mówił Artur Mamrot, menadżer projektu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

Termin rozpoczęcia budowy nowego biurowca nie jest jeszcze znany, ponieważ w tym momencie Skanska skupia się na projekcie Centrum Południe.

Tagi