Ładowanie

W sezonie letnim Saad nadal będzie zawodniczką #VolleyWrocław

Redakcja tuDolnySlask.info 27 czerwca, 2023

Choć w ruszającym w październiku sezonie TAURON Ligi Magdalena Saad nie będzie już zawodniczką #VolleyWrocław, to mimo wszystko 38-latka do końca sezonu na piachu reprezentować będzie wrocławski klub w mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej.

W sezonie 2022/2023 TAURON Ligi Magdalena Saad była podstawową libero ekipy Michala Maška. Wystąpiła w 25 oficjalnych spotkaniach #VolleyWrocław i zakończyła tegoroczne rozgrywki w pierwszej dziesiątce najlepszych przyjmujących ligi. Saad odnotowała 51,3% perfekcyjnego przyjęcia i z tym wynikiem była drugą najskuteczniejszą przyjmującą we wrocławskim zespole.

Z Magdaleną Saad w podstawowym składzie #VolleyWrocław zanotował najlepszy od kilku lat wynik – występ w fazie play-off i finalnie 7. miejsce. Wcześniej w barwach #VolleyWrocław Saad została mistrzynią trzeciej edycji PreZero Grand Prix PLS – letniej ligi siatkówki plażowej. Zawodniczka odebrała również nagrodę MVP podczas tych zawodów i było to uzasadnione wyróżnienie; doświadczona siatkarka była jednym z najmocniejszych punktów drużyny i w znacznym stopniu przyczyniła się do triumfu Volejek.

Upodobanie libero do siatkówki plażowej zaowocowało decyzją o podpisaniu z Magdaleną Saad kontraktu na sezon letni. I mimo, że zawodniczka nie będzie bronić już biało-zielonych barw w hali, to w najbliższych miesiącach będziemy mogli śledzić jej poczynania w walce o podium mistrzostw Polski na piachu. Wraz z Saad zagra Agata Wawrzyńczyk.

Drugą parą plażową #VolleyWrocław będzie duet: Kinga Legieta/Aleksandra Chyła.

Magda Saad pełniła bardzo ważną funkcję w zespole. Jako libero w głównej mierze odpowiadała za defensywę i wspierała nasze przyjmujące. Spisywała się w tej roli bardzo dobrze i dziękuję jej za wspólny sezon oraz życzę powodzenia w występach na piachu, a z nami – kolejnego sukcesu w letnim Grand Prix PLS – mówi prezes wrocławskiego klubu Jacek Grabowski.

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy wspierali nas w sezonie 2022/2023. Panu prezesowi Jackowi Grabowskiemu za zaufanie, Krisowi, Arcziemu i pozostałym osobom ze sztabu szkoleniowego. Całej drużynie i wszystkim zawodniczkom z osobna życzę powodzenia w kolejnych wyzwaniach – dodaje Magdalena Saad.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Zuzanna Kamińska odchodzi z #VolleyWrocław

Najbliższy start plażowych duetów #VolleyWrocław to rywalizacja w Poznaniu na Plaży Wolności (30 czerwca-2 lipca).