7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

W sierpniu odbędą się dwa seanse kina organowego w NFM

WARTO PRZECZYTAĆ

W Narodowym Forum Muzyki wyświetlone zostały już dwa filmy nieme przy akompaniamencie muzyki organowej. W lipcu widzowie mieli okazję zobaczyć „Nosferatu – symfonia grozy” i „Metropolis”. Co znajduje się w repertuarze sierpniowym?

Kino organowe, fot. NFM

Kino organowe NFM to cykl seansów kina niemego z muzyką organową na żywo. Na każdy wieczór filmowy zapraszany jest polski artysta, który przedstawia publiczności swoje aranżacje instrumentalne. W ten sposób kino nieme zostaje wzbogacone o wrażenia muzyczne, które były niedostępne dla fanów filmów kręconych bez dźwięku. 

“Gabinet doktora Caligari” i „Zmęczona śmierć”

10 sierpnia (środa) widzowie zobaczą legendarny „Gabinet doktora Caligari”. Ten obraz reprezentuje nurt niemieckiego ekspresjonizmu. Historia filmu opowiada o losach wędrownego hipnotyzera. Jego pojawienie się w mieście wywołuje trwogę wśród mieszkańców, bo wkrótce po tym dochodzi do serii tajemniczych morderstw. Za oprawę dźwiękową odpowiedzialny będzie Adam Tański.

18 sierpnia (czwartek) odbędzie się ostatni seans w ramach kina organowego. Na zakończenie wydarzenia zostanie wyświetlony film Fritza Langa „Zmęczona śmierć”. To opowieść o kobiecie, która otrzymuje od śmierci trzy szanse na uratowanie ukochanego. Jest to mniej znane dzieło twórcy kultowego „Metropolis”. Improwizacje organowe zaprezentuje Michał Kocot. 

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI