Ładowanie

W sobotę Panthers Wrocław zaczynają walkę o mistrzostwo Europy

1 czerwca, 2023

Panthers Wrocław rozpoczynają rywalizację w European League of Football – najbardziej prestiżowych rozgrywkach w futbolu amerykańskim w Europie. Wrocławianie zainaugurują sezon już 3 czerwca, o godz. 17.00 na Stadionie Olimpijskim. Będzie to hitowe starcie z Hamburg Sea Devils – aktualnymi wicemistrzami Europy.

17 zespołów z 9 różnych krajów – to skład rozgrywek European League of Football w sezonie 2023. Panthers Wrocław będą walczyć o miano najlepszego zespołu na starym kontynencie z rywalami z najsłynniejszych europejskich metropolii – m.in. Berlina, Wiednia, Paryża, Mediolanu czy Barcelony.

– European League of Football to rywalizacja na najwyższym szczeblu. Co tydzień będziemy mierzyć się z najsilniejszymi drużynami w Europie. Solidnie przepracowaliśmy ligową przerwę, wznosząc naszą organizację na kolejny poziom. Jestem przekonany, że mamy we Wrocławiu wszystko, aby walczyć o mistrzostwo i już w meczu z Hamburgiem zamierzamy udowodnić, że należymy do ścisłej europejskiej czołówki. Zapowiada się świetne widowisko, nasza rywalizacja z Sea Devils to już ligowy klasyk na najwyższym poziomie – przekonuje Michał Latoś, prezes zarządu Panthers Wrocław.

Elektryzujące otwarcie – Panthers vs. Sea Devils

Wrocławianie nie mogli rozpocząć sezonu w bardziej interesujący sposób – 3 czerwca podejmą na własnym stadionie gości z Niemiec. Spotkania pomiędzy Panthers Wrocław a Hamburg Sea Devils za każdym razem trzymają w napięciu do samego końca i są gwarantem widowiska na najwyższym poziomie. Co więcej, zespół z Hamburga w ubiegłym sezonie dotarł aż do finału rozgrywek.

Skład Panthers Wrocław uległ w tym sezonie całkowitej przemianie. Amerykański trener główny – Dave Christensen skompletował wokół siebie nowy sztab szkoleniowy oraz zespół zbudowany z najlepszych polskich oraz znakomitych zagranicznych zawodników. Ofensywę wrocławian poprowadzi w tym sezonie Matthew Vitale – amerykański rozgrywający z doświadczeniem na najwyższym uczelnianym poziomie w USA.

Zdaniem wrocławskich „Panter” zespół ma wszystko, aby walczyć z najsilniejszymi drużynami w lidze i włączyć się do walki o awans do wielkiego finału. Cel Panthers Wrocław na sezon 2023 jest jeden – zdobycie mistrzostwa.

– Zespół trenuje bardzo intensywnie. Jestem pewien, że nasi gracze idą we właściwym kierunku i są w świetnej formie. Bardzo ciężko pracowaliśmy, aby zbudować wewnątrz naszej organizacji kulturę zwycięstwa. Zawodnicy dają z siebie 100 procent. Hamburg Sea Devils to trudni przeciwnicy, darzymy ich dużym szacunkiem i mamy świadomość, że rok temu dotarli aż do finału. Cały nasz zespół jest niezwykle podekscytowany powrotem do gry, nasi gracze nie mogą doczekać się tego wyzwania – zapowiada Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Transmisja meczu Panthers – Sea Devils

Spotkanie Panthers Wrocław z Hamburg Sea Devils odbędzie się w najbliższą sobotę (3 czerwca) o godz. 17.00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Bilety na wydarzenie można kupić już teraz w serwisie Ticketmaster, a także w kasach w dniu meczu. Ci, którzy nie mają możliwości, aby osobiście odwiedzić Stadion Olimpijski we Wrocławiu, mogą oglądać spotkanie na żywo od godz. 16.55 na antenie Polsat Sport News.