Ładowanie

Wojewoda dolnośląski zlecił kontrolę szpitala św. Łukasza w Bolesławcu, w którym działa komercyjny oddział psychiatrii dziecięcej.

W szpitalu w Bolesławcu działa komercyjny oddział psychiatrii. Zapowiedziano kontrolę

admin 16 sierpnia, 2023

Wojewoda dolnośląski zlecił kontrolę szpitala św. Łukasza w Bolesławcu, w którym działa komercyjny oddział psychiatrii dziecięcej. fot. pixabay

Wojewoda dolnośląski zlecił kontrolę szpitala św. Łukasza w Bolesławcu, w którym działa komercyjny oddział psychiatrii dziecięcej. Skandaliczne żerowanie na zapotrzebowaniu czy standardowe działanie zgodne z prawem?

Szpital św. Łukasza w Bolesławcu łączy usługi finansowane z NFZ z działalnością komercyjną — działa w nim komercyjny oddział psychiatrii dziecięcej. Doba w nim kosztuje 1200 zł.

– Nie ma takiego, albo sobie nie zdaję sprawy z takiego przepisu prawa, który na chwilę obecną zabraniałby tego. Ktoś po prostu oczekuje komfortowych warunków i leczenia komercyjnego, to ma taki dostęp — mówił RMF FM Kamil Barczyk, dyrektor szpitala.

Kontrola w bolesławieckim szpitalu

Według urzędu wojewódzkiego szpital św. Łukasza w Bolesławcu spełniał wymogi, by utworzyć komercyjny oddział. Zlecona kontrola ma dotyczyć tego, jak działa tam płatna psychiatria dziecięca.

Komercyjny oddział krytykował były już minister zdrowia, Adam Niedzielski:

— Jeżeli rzeczywiście ma miejsce taka sytuacja, że tam jest łączenie publicznego systemu opieki zdrowotnej z wydzieloną komercyjną częścią działalności, szczególnie psychiatrii dziecięcej, to jest to zjawisko, które ja bym nazwał skandalem. Sytuacja, w której żeruje się w pewnym sensie na tym, że jest zapotrzebowanie na te usługi, że można dyktować tak naprawdę każdą cenę, bo rodzice oczywiście są w stanie zapłacić każde pieniądze, to jest to po prostu forma nieetycznego zachowania — stwierdził.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Aktywny weekend. Odkryj 4 niesamowite miejsca w odległości do 30 km od Wrocławia!
Tagi