13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Wakacje pod znakiem “Piłki nocnej”

WARTO PRZECZYTAĆ

To zdecydowanie były wakacje pod znakiem “Piłki Nocnej” – wyjątkowego projektu koordynowanego przez Fundację Śląska Wrocław, dzięki któremu setki młodych ludzi mogło aktywnie i wartościowo spędzić wakacyjny czas. Co ciekawe, zajęcia w Jelczu-Laskowicach odwiedziła delegacja piłkarzy Śląska Wrocław!

Bezpłatne treningi piłkarskie, organizowane pod nazwą “Piłka Nocna” to akcja znana młodym wrocławianom i wrocławiankom już od lat. W te wakacje Fundacja Śląska Wrocław wraz z partnerami przygotowała również niespodziankę dla mieszkańców Świdnicy i Jelcza-Laskowic. Tam także zawitali trenerzy, przeprowadzając dla cieszących się wolnym czasem uczniów, szereg sportowych zajęć. Projekt był współfinansowany z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Przez całe wakacje, w każdy piątek, w trzech lokalizacjach na terenie Dolnego Śląska dzieci trenowały na orlikach pod okiem profesjonalnych trenerów w dwóch grupach wiekowych: 7-11 i 12-16 lat. Dla zawodników zapewnione były piłki, znaczniki i niezbędny sprzęt sportowy, który pomagał w nabywaniu umiejętności piłkarskich. Duży nacisk trenerzy kładli także na porządną rozgrzewkę, która pozwala zmieniejszyć ryzyko urazu.

– Cieszymy się, że na zajęcia przychodziły również dziewczyny, które pokazały, że świetnie radzą sobie na piłkarskim boisku. Aktywny czas sprzyjał integracji i zdrowemu stylowi życia, odciągając dzieci i młodzież od współczesnych “złodziei czasu”. Jak mówią trenerzy, w zajęciach chętnie brali udział także młodzi Ukraińcy, dla których była to przede wszystkim okazja do integracji, zapomnienia na chwilę o okropnościach wojny i po prostu – bycia zwykłym nastolatkiem, który biega z piłką po boisku – mówią przedstawiciele Śląska Wrocław.

Podczas ostatnich zajęć w Jelczu-Laskowicach, gdzie przez całe wakacje na każdym treningu zbierała się bardzo liczna grupa młodych adeptów futbolu, pojawili się goście specjalni – zawodnicy Śląska Wrocław. Razem z dziećmi ruszyli do rekreacyjnej gry, która po czasie przemieniła się w naprawdę ciekawą rywalizację. Żyłka sportowca dała o sobie znać!

Zobacz również:  Miałeś wypadek w pracy? Sprawdź jakie odszkodowanie Ci przysługuje

– Wakacje za nami, zatem w imieniu Fundacji Śląska Wrocław jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, trenerom, rodzicom, partnerom i każdemu, kto pomógł w organizacji zajęć. Medale, upominki i dyplomy, które wręczamy na ostatnich zajęciach pozostaną materialną pamiątką po zajęciach. Wiemy natomiast, że dużo cenniejsze są inne – znajomości zawarte na boisku, praca z trenerem, poznawanie samych siebie przez sport. A na koniec zostawiliśmy najlepsze. Wracamy… już za chwilę – dodają przedstawiciele klubu.

Co ciekawe, Śląsk we wrześniu rusza z kolejnymi zajęciami “Piłki Nocnej” oraz z projektem tylko dla dziewcząt – „Dziewczyny! Grajcie z nami”. Tym razem przedstawiciele klubu będą gościć w kilku lokalizacjach na terenie Wrocławia. Szczegóły wkrótce.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI