Ładowanie

Wakacyjne kierunki Kolei Dolnośląskich. Gdzie pojechać latem?

19 maja, 2024

Fot. Koleje Dolnośląskie, Facebook

Koleje Dolnośląskie przygotowały na tegoroczne lato wiele atrakcyjnych połączeń, które ucieszą miłośników podróży i turystyki. Od malowniczych górskich tras, przez kulturalne wypady do Berlina aż po relaks nad Bałtykiem. Poznaj najciekawsze z nich!

Skalne Miasto, Adršpach, Czechy

Od końca kwietnia znów można skorzystać z popularnego połączenia z Wrocławia do Skalnego Miasta w Czechach. To malownicze miejsce, tuż za czeską granicą, przyciąga turystów niezwykłymi formacjami skalnymi i pięknymi krajobrazami. W ubiegłych latach połączenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a tegoroczne lato zapowiada się równie obiecująco.

Świeradów-Zdrój w Górach Izerskich

Od kilku miesięcy z Jeleniej Góry oraz Goerlitz można wygodnie dojechać do Świeradowa-Zdroju. To idealne miejsce dla miłośników górskich wędrówek. Popularność tego połączenia stale rośnie, co świadczy o dużym zainteresowaniu turystów.

Dolina Baryczy

Z Wrocławia do Milicza kursują pociągi z dodatkową ilością miejsc na rowery, co czyni ten kierunek wyjątkowo atrakcyjnym dla rowerzystów. W okolicach Milicza znajduje się malownicza ścieżka rowerowa, prowadząca przez lasy i łąki Doliny Baryczy. To doskonała propozycja na aktywny wypoczynek na łonie natury.

Sobótka i Masyw Ślęży

Ten kierunek od lat cieszy się popularnością wśród rowerzystów podróżujących koleją. Sobótka i Masyw Ślęży oferują nie tylko piękne trasy rowerowe, ale także liczne atrakcje turystyczne. Zwiększona liczba miejsc na rowery w pociągach sprawia, że podróżowanie w te okolice staje się jeszcze bardziej komfortowe.

Berlin

Połączenie „Pociąg do kultury” między Wrocławiem a Berlinem powróciło w kwietniu. Funkcjonujące sezonowo od dziewięciu lat połączenie, to świetna okazja do odwiedzenia stolicy Niemiec i skorzystania z bogatej oferty kulturalnej Berlina.

Świnoujście

Latem Koleje Dolnośląskie ponownie uruchamiają dalekobieżne połączenie nad Bałtyk, do Świnoujścia. To idealna propozycja dla tych, którzy chcą spędzić wakacje nad morzem, korzystając z uroków polskiego wybrzeża.

Śnieżka

Niestety, w te wakacje nie dojedziemy koleją do Śnieżki. Trasa jest wciąż w remoncie, który miał zakończyć się w grudniu zeszłego roku, następnie przesunięto termin na wiosnę 2024, a potem na czerwiec. Zbliża się lato, a prace nadal trwają.

Tagi