10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Wakacyjne remonty w szkołach. Trwają prace w placówce przy ul. Szkockiej

WARTO PRZECZYTAĆ

Ruszyły prace przy Zespole Szkół nr 3 przy ul. Szkockiej. Nie jest to jedyna placówka, gdzie dokonywane są zmiany w obrębie budynków. Podczas tegorocznych wakacji remonty trwają w około 80 wrocławskich szkołach i w 17 przedszkolach. Wśród nich jest Szkoła Podstawowa nr 73 przy ul. Glinianej i Żłobek nr 5 przy ul. Dokerskiej.

W Zespole Szkół nr.3 prowadzony jest remont toalet. Fot. Michał Kurowicki/www.wroclaw.pl

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach obejmują na m.in. remont i przebudowę pomieszczeń szkolnych, boisk, portierni, sanitariatów czy węzłów żywieniowych. Wymieniona zostanie instalacja elektryczna, a budynki będą dostosowywane do wymogów przepisów przeciwpożarowych.

Remont w Zespole Szkół nr 3

Zespół szkół nr 3 przy ul. Szkockiej 64 tworzą Technikum nr 16 im. Czesława Miłosza i Florystyczna Szkoła Policealna nr 17. Prace obejmują przebudowę i remont sanitariatów. Ich zakończenie planowane jest na wrzesień br. Koszt inwestycji to prawie 2,8 mln zł.

– Większość toalet jest już w dyspozycji szkoły, w pozostałych trwają prace budowlane związane z układaniem glazury oraz tzw. białym montażem, czyli podłączaniem umywalek i muszli – mówił Krzysztof Świercz z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Blisko 100 placówek zostanie wyremontowanych  

Obecnie prowadzone są prace remontowe w około 80 wrocławskich szkołach i 17 przedszkolach. Koszt, jaki Zarząd Inwestycji Miejskich przeznaczy na inwestycje wynosi ok. 58 mln zł.

– Wydatki na utrzymanie placówek oświatowych i ich remonty stanowią ogromną część miejskiego budżetu. To inwestycje, które z pewnością zaprocentują, dlatego tak zależy nam, by w ramach możliwości na bieżąco realizować w nich niezbędne prace budowlane. A jak wiadomo, wakacje to idealny czas na tego typu inwestycje. – mówił na początku wakacji Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI