Ładowanie

Uroczystości rozpoczną się pod Pomnikiem Niepodległości. /Fot. nocowanie.pl

Wałbrzych: 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

30 lipca, 2023

Uroczystości rozpoczną się pod Pomnikiem Niepodległości. /Fot. nocowanie.pl

1 Sierpnia w związku z 79 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, na placu Kościelnym pod Pomnikiem Niepodległości odbędą się uroczystości upamiętniające.

Powstanie warszawskie było największym wystąpieniem zbrojnym przeciwko okupującym Warszawę przeważającym siłom wojsk niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji “Burza”. Powstanie było zrywem ku wolności ludności Warszawy, szczególnie ludzi młodych, harcerzy, którzy w bohaterskiej walce przez 63 dni próbowali przyspieszyć koniec wojny i wyzwolić ukochaną stolicę.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 17:00. O godzinie 21:00 władze miasta zapraszają do ogrodów Muzeum Porcelany na projekcję filmu “Powstanie Warszawskie” w reż. Jana Komasy.

Ponadto Miasto Wałbrzych włączy się w obchody upamiętnienia zrywu Powstańczego i związku z rocznicą w dniu 1 sierpnia 2023 r. o godzinie 17.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe. Tradycyjnie mieszkańcy proszeni są o zatrzymanie się i w minucie ciszy uczczenie, w skupieniu, pamięci wszystkich bohaterów tamtych dni.

1 sierpnia odbędą się uroczystości upamiętniające 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. / fot. UM Wałbrzycha
Tagi