Ładowanie

Polityczne banery zaczęły pojawiać w niedozwolonych miejscach, mimo że formalnie nie ma jeszcze kampanii wyborczej. O sytuacji poinformował prezydent Wałbrzycha - Roman Szełemej. Przeczytaj o szczegółach.

Wałbrzych: Falstart kampanii wyborczej? Banery pojawiają się w niedozwolonych miejscach

29 czerwca, 2023

Polityczne banery zaczęły pojawiać w niedozwolonych miejscach, mimo że formalnie nie ma jeszcze kampanii wyborczej. O sytuacji poinformował prezydent Wałbrzycha - Roman Szełemej. Przeczytaj o szczegółach. Pomimo ocenzurowanego zdjęcia, Internauci zauważyli, że na banerze widnieje twarz Michała Dworczyka, poilityka Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Roman Szełemej FB

Polityczne banery zaczęły pojawiać w niedozwolonych miejscach, mimo że formalnie nie ma jeszcze kampanii wyborczej. O sytuacji poinformował prezydent Wałbrzycha – Roman Szełemej. Przeczytaj o szczegółach.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Kampania wyborcza rozpoczyna się formalnie wraz z dniem ogłoszenia postanowienia prezydenta o zarządzeniu wyborów i kończy się na 24 godziny przed dniem wyborów. Mimo, że ta przesłanka nie została jeszcze zrealizowana, to banery pojawiają się w niedozwolonych miejscach. W ostatni weekend na miejskim płocie oraz na płocie wałbrzyskiej uczelni powieszone zostały banery bez zgody właścicieli.

Jak na swoich mediach społecznościowych podkreśla Roman Szełemej:

To niedopuszczalne! Nie ma naszego przyzwolenia dla takich działań. Bez względu na to, kto powiesi banery na infrastrukturze miejskiej i jakie środowisko reprezentuje będą one usuwane.

Zachęcam Państwa do zgłaszania tego typu działań do Straży Miejskiej. Nie pozwólmy zaśmiecać naszego miasta. Jeżeli baner znajdziecie Państwo na swoim płocie, również zgłaszajcie wykroczenie do Straży Miejskiej – zaapelował prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Tagi