10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Wałbrzych: Nowa fontanna w Wałbrzychu już czynna

WARTO PRZECZYTAĆ

Zanim ją zbudowano, pełno było narzekań, że niepotrzebna, że nie pasuje, że są inne potrzeby itd. Chór krytyków zamilkł w zderzeniu z powodzeniem fontanny otwartej w połowie sierpnia.   

Nowa fontanna w Wałbrzychu. /Fot. UM Wałbrzycha

Przypomnijmy, że nowa fontanna to projekt zrealizowany w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego, na który zagłosowali mieszkańcy Podzamcza, największej w mieście dzielnicy. Efektem tego jest nowe miejsce rekreacji między ulicami Grodzką i Hetmańską. 

Budowę rozpoczęto jesienią ubiegłego roku. Wykonano podświetlaną fontannę, aleję, oświetlenie, elementy architektury parkowej oraz siłownię plenerową. Koszt inwestycji to 4 miliony złotych. Fontanna jest ewenementem w otoczeniu wielkiego blokowiska, które rozbudowuje się od lat 70. W ciągu minionego półwiecza powstawały przede wszystkim mieszkania i obiekty użyteczności publicznej, edukacyjne, handlowe i gastronomiczne.

Chętnie odwiedzana atrakcja

Nowe miejsce na mapie Podzamcza od momentu oddania do użytku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od rana do wieczora przychodzą tu osoby starsze i rodziny z dziećmi. Mieniąca się kolorami fontanna jest atrakcyjna zwłaszcza po zachodzie słońca. 

Siłownia plenerowa przy fontannie. /Fot. UM Wałbrzycha

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI