12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Wałbrzych: Odwiedź świat Wiedźmina! Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim

WARTO PRZECZYTAĆ

Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim to bardzo pięknie położony zbiornik wodny wśród malowniczych szczytów i cennej przyrody, u stóp słynnego, gotyckiego Zamku Grodno. To miejsce, w którym możesz poczuć się jak w krainie rodem z Wiedźmina. To również miejsce na rodzinną rekreację, z możliwością nie tylko plażowania i odpoczynku, ale też aktywnego spędzania czasu na wodzie czy spacerowania po ładnej okolicy.

Jezioro Bystrzyckie to jedno z najpiękniejszych jezior zaporowych w Sudetach, bardzo malowniczo położone w dolinie pomiędzy Górami Sowimi i Pogórzem Wałbrzyskim. Zbiornik ciągnie się na długości ponad 3 km, a wąska i kręta dolina rzeki tworzy urozmaiconą linię brzegu zalewu, wzbogaconą zatokami. To wspaniałe miejsce na rodzinną rekreację!

Brzegi jeziora Bystrzyckiego są strome, naszpikowane skałkami gnejsowymi o ciekawych kształtach. W Zagórzu Śląskim powstała ciekawa infrastruktura turystyczna nad brzegiem zbiornika, prócz piaszczystej plaży i kąpieliska można skorzystać tu z wypożyczalni sprzętu wodnego. Stoi też tutaj luksusowy hotel i domki na wynajem. Ponad jeziorem natomiast prowadzi nowy wiszący most, którym zastąpiono dawny most. Jeśli posiedzisz tu chwilę, to poza cudownymi widokami dotrą do Ciebie odgłosy ptaków, bowiem most jest multimedialny.

Fot. mat. prasowe polskieszlaki.pl

Ale to nie wszystkie atrakcje okolicy, bowiem największa znajduje się na samej Górze Choina, ponad jeziorem. To piękny i zarazem tajemniczy Zamek Grodno, który jest udostępniony dla turystów przez cały rok. Wiedzie do niego za mostem ścieżka w lewo. To wszystko sprawia, że zdecydowanie warto wybrać się tutaj przynajmniej na weekendową wycieczkę.

Fot. Piotr Miemiec
Film z portalu: Eagle Eye Drone na YouTube.com

mat. prasowe: polskieszlaki.pl

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI