Ładowanie

Dnia 16 czerwca unieważnione zostało postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn.

Wałbrzych: Przetarg na modernizację Stadionu unieważniony. Oferty były zbyt drogie

20 czerwca, 2023

Dnia 16 czerwca unieważnione zostało postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn. "Wykonanie modernizacji (wraz z przebudową) Stadionu Sportowego "Nowe Miasto" przy ul. Chopina 1a w Wałbrzychu - I etap". Przeczytaj o szczegółach. Fot. Roman Szełemej FB.

Dnia 16 czerwca unieważnione zostało postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn. “Wykonanie modernizacji (wraz z przebudową) Stadionu Sportowego “Nowe Miasto” przy ul. Chopina 1a w Wałbrzychu – I etap”. Przeczytaj o szczegółach.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Wałbrzych: Stadion przy ul. Chopina zostanie przebudowany [WIZUALIZACJA].

Jak przekazał prezydent Wałbrzycha – Roman Szełemej, w postępowaniu złożono dwie oferty na kwoty 62,1 mln zł i 79,7 zł. Obie te oferty zdecydowanie przekroczyły środki, jakie miasto planowało przeznaczyć na sfinansowanie przebudowy stadionu. Ponadto, przeprowadzona analiza wykazała, że obie te oferty są zdecydowanie wyższe niż koszty przebudowy (modernizacji) podobnych obiektów na terenie Polski.

Władze miasta są jednak zdeterminowane, aby obiekt ten został zmodernizowany w jak najszybszym terminie, ale koszt tego remontu musi odpowiadać aktualnej sytuacji rynkowej. W związku z powyższym miasto podjęło decyzję o powtórzeniu postępowania w identycznym zakresie. Przetarg zostanie ogłoszony niezwłocznie, w ciągu najbliższych dni, po uzyskaniu zgody BGK na wydłużenie promesy finansowania inwestycji.

Tagi