Ładowanie

Wałbrzych: Stara Kopalnia zaprasza na kosmiczną podróż

7 sierpnia, 2023

Stara Kopalnia zaprasza do zwiedzania. /Fot. mat. red.

Sezon turystyczny w pełni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Stara Kopalnia organizuje dodatkowe opcje niestandardowego zwiedzania, aby uatrakcyjnić swoją ofertę.

Po udanej i wyprzedanej propozycji przeniesienia się w kosmos z okazji Dnia Księżyca na strefie SOWA, już ogłoszono kolejne nabory na zajęcia do kosmicznej akademii. Najbliższe odbędą się w sobotę 12 sierpnia o godz. 10:00. Bilety już można nabyć w kasach SOWA i w kawiarni Sztygarówka. Szykują się zadania, zagadki i poznanie układu słonecznego. Wszystko zakończy otrzymanie certyfikatu specjalisty ds. badań kosmicznych.

Rodzinne Niedziele w Starej Kopalni na stałe już wpisały się do wakacyjnego programu instytucji. Ze względu na spore zainteresowanie zwiedzaniem z dziećmi, przygotowano więcej wejść na specjalną trasę z animatorem dla młodych sztygarów. Trasa po kopalni obejmuje zagadki, zadania i animacje przygotowane przez przewodnika a cała trasa przygotowana jest z myślą o najmłodszych turystach i ich rodzicach. Niedzielne Rodzinne zwiedzanie zawsze odbywa się w dwóch grupach, o godz. 10:30 i 12:30. Najbliższe edycje 6 i 13 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona, bilety w kasach i poprzez stronę internetową wałbrzyskiej kopalni.

Codzienna możliwość zwiedzania z przewodnikiem jest poszerzona również o propozycję Nocnego Zwiedzania z pracami górniczymi. Te w każdą sobotę. Nocna Szychta startuje o godzinie 20:00.

Do oferty zwiedzania Starej Kopalni instytucja przygotowuje również dodatkowe atrakcje, już w najbliższą niedzielę 6 sierpnia na specjalnie przygotowanej scenie na pl. eventowym pod wieżą widokową swój koncert zagra Kaśka Sochacka. Artystka pierwszy raz wystąpiła na kopalnianej scenie w 2022 roku. Zainteresowanie koncertem w Wałbrzychu jest spore, a ostatnie bilety można jeszcze nabyć. Początek koncertu o godzinie 20:30. Usłyszymy największe hity artystki, m.in. „niebo było różowe”, „boję się o Ciebie”, czy „ciche dni”.

Na zwiedzających przewodnicy czekają codziennie między 10, a 19. Wejścia odbywają się o pełnej godzinie, a ostatnie o 17:00. Na trasie do odwiedzenia oprócz podziemi są łaźni łańcuszkowa, lampiarnia, nadszybie, budynek maszynowni, czy wieża widokowa. Bilety na daną godzinę i dzień można kupić na stronie internetowej www.starakopalnia.pl lub na miejscu w kasach biletowych.

Źródło: UM Wałbrzych
Tagi