-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Wałbrzych: Zielony obszar się rozrasta. Miasto sadzi więcej drzew i krzewów

WARTO PRZECZYTAĆ

W Wałbrzychu 32% terytorium miasta stanowią obszary zielone. Wkrótce drzew i krzewów będzie jeszcze więcej. Miasto rozpoczęło kolejne nasadzenia – tym razem na Nowym Mieście i Piaskowej Górze.

Fot. materiały prasowe

Wałbrzych realizuje strategię zielonego miasta. Duży wpływ na to mają działania prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. W akcję angażują się też szkoły i szereg instytucji. Na początku maja sadzonki dostarczył gigant motoryzacyjny Faurecia. Jodły, świerki i buki sadzili pracownicy tej firmy i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 23.

Inwestycja w zieleń

W mieście jest ponad 530 hektarów drzew, a w przyszłości liczba ta zostanie powiększona o prawie dwa hektary lasu. Wiosną w okolicach ul. Osiedleńców pojawiło się ponad tysiąc nowych sadzonek. W czerwcu zaczęto sadzić drzewa i krzewy w dzielnicy Nowe Miasto, m.in. przed I Liceum Ogólnokształcącym, szpitalem położniczym i na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Staszica. Prace potrwają do końca października.

Na Piaskowej Górze pojawi się 58 tysięcy krzewów. Poza tym nasadzono 700 drzew i 1500 pnączy na boksach śmietnikowych, murach oporowych i ogrodzeniach w innych rejonach miasta. Zimozielone pnącza nie tylko dobrze wyglądają przez cały rok, ale też pochłaniają zanieczyszczenia atmosferyczne.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI