-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Wielkie budowle w małym wydaniu

WARTO PRZECZYTAĆ

Mieszczący się nieopodal Karpacza Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zaprezentowano w nim największe i najpiękniejsze zabytki naszego regionu.

Pałac rodu Von Magnes w Bożkowie. Fot. Park-miniatur.com

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, powstał w 2003 roku na terenie nie działającej już dziś fabryki dywanów. Można zapoznać się w nim z perfekcyjnie wykonanymi modelami zamków, pałaców, klasztorów oraz ratuszy z naszego terenu, wszystkie zrobione są w skali 1:25, wraz z największą w Polsce Miniaturą gór, jakimi w naszym przypadku jest pasmo Karkonoszy, wraz ze Śnieżką (1602 m n.p.m.) oraz wiernie odtworzonymi szlakami i schroniskami. Miniatury zostały wykonane za pomocą najnowszych technik modelarskich, przy użyciu materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Zieleń, naturalne otoczenie, jak również filigranowe odtworzenie szczegółów, bardzo uatrakcyjniają i tak już piękne zabytki naszego regionu

Przy Parku znajduje się niedopłatny parking pojemny na 150 samochodów oraz trzy autokary. Przy wzmożonym ruchu turystycznym pomocą służą parkingowi, którzy dbają o komfort i bezpieczeństwo parkowania.

Miniatura Ratusza we Wrocławiu. Fot. Park-miniatur.com

Odwiedzając tą niesamowitą atrakcję można liczyć na pomoc animatorów (w cenie biletu), którzy zapoznają nas z fascynującą historią naszego regionu oraz zabytków. Poza wiedzą historyczną oraz architektoniczną animatorzy zabawią nas również romantycznymi legendami o okrutnej Kunegundzie z Zamku Chojnik, hrabinie z pałacu „Spiż”, który marzyła o życiu wiecznym, czy o ekscentrycznym królu, który zbudował pałac w kształcie parowca.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI