9.2 C
Wrocław
sobota, 25 marca, 2023

Wielkie dinozaury pilnują Lubina. Sprawdź jakie jeszcze atrakcje czekają w Parku Wrocławskim

WARTO PRZECZYTAĆ

Lubin to miasto, które dotąd kojarzyło się głównie z KGHM Polska Miedź, czy z drużyną sportową Zagłębie Lubin. Od jakiegoś czasu kolejnym symbolem miasta jest Park Wrocławski. To wyjątkowe miejsce, które zachwyci nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Staw dydaktyczny w Parku Wrocławskim. Fot. Zoo Lubin


Pomniki przyrody w Parku Wrocławskim

Park Wrocławski powstał jeszcze w XIX wieku przy istniejącym wówczas pałacu. Niestety pałac wyburzono i dzisiaj nikt nie wie, gdzie dokładnie się znajdował. Na potrzeby parku zaadaptowano fragment lasów o charakterze łęgowym i gradowym. Dzisiaj można w tym miejscu podziwiać naturalną roślinność wodną i szuwarową. To doskonałe środowisko oraz miejsce do gniazdowania, dlatego na terenie parku można zaobserwować ponad 50 gatunków dziko żyjących tu ptaków.

Bażant Królewski. Fot. Zoo Lubin


Na terenie parku znajduje się staw dydaktyczny, który upodobały sobie łabędzie nieme czy zimorodki. Rośnie tutaj również 14 pomników przyrody. Oprócz charakterystycznych tabliczek mają one także tablicę informacyjną z danymi drzewa, przybliżonym wiekiem oraz ciekawostkami, a wszystkie są zaznaczone na mapie.

ZOO Lubin – Centrum Edukacji Przyrodniczej

Od 2014 roku na terenie Parku Wrocławskiego znajduje się zoo zarządzane przez Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie.  Od września 2017 roku jest samodzielnym ogrodem zoologicznym.

Na najmłodszych czeka tu również wiejska zagroda, w której mieszkają m.in. kozy karłowate i sandomierskie, owce, alpaki, domowy osioł czy kuce. Jedna z zagród została specjalnie wydzielona, by można było do niej wejść i pobawić się z kozami.

Kozy karłowate. Fot. Zoo LubinGdyby wrażeń było mało, tuż za zagrodą zaczyna się szlak dinozaurów. To niezwykła atrakcja, która na wszystkich robi ogromne wrażenie. Dinozaury zostały odwzorowane w skali 1:1 i przedstawione w swoich naturalnych środowiskach. Przy każdym z nich znajduje się tabliczka informacyjna.

Szlak dinozaurów w Parku Wrocławskim. Fot. Zoo Lubin

Nie tylko w pogodę.

Wstęp do parku jest darmowy. Warto zaznaczyć, że to raptem godzina drogi od Wrocławia. Przy parku znajdują się dwa duże place zabaw, a na jego terenie kawiarnia, stragany czy budka z lodami.
Na wypadek niepogody nieopodal parku znajduje się Hala Zabaw, gdzie na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji. Lubin to idealne miejsce na niedzielną wycieczkę.

Zobacz również:  Świdnica: Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Świdnicy
Mamut w skali 1:1. Fot. Zoo Lubin

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI