13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Warto zwiedzić: Zamek Czocha to niezwykłe miejsce, które łączy przeszłość z teraźniejszością.

WARTO PRZECZYTAĆ

Fot. zamekczocha.com

Zamek Czocha to jeden z najpiękniej położonych i najbardziej tajemniczych zamków w Polsce. Twierdza położona jest nad Jeziorem Leśniańskim, skąd wypływa Kwisa. Wła­ściciele zamku zmieniali się przez wieki, ale łączyło ich zamiłowanie do dyskrecji. Do dzisiaj odnaleziono kilkanaście tajnych przejść, a w sumie jest ich ponoć ponad 40. Zgod­nie z planami w kilku miejscach są ukryte klatki schodowe, a pod zamkiem znajdują się dodatkowe piętra. Niestety z powodów formalnych dalsze poszukiwania w tym zabytko­wym obiekcie nie są na razie możliwe.

Fot. zamekczocha.com

Wiele osób doszukuje się też w zamku licznych symboli masońskich, takich jak potrójnych schodów czy ukrytych wizerunków diabła.
W zamku powstało wiele filmów, m.in. serial Tajemnica twierdzy szyfrów czy polski Wiedźmin.

Od kilku lat zamek zamienia się też w polski Hogwart – przyjeżdżają tu miłośnicy Harry’ego Pottera z całego świata i na kilka dni przywdziewają stroje i przenoszą się do świata magii i czarodziejstwa.
Turyści mogą zwiedzić zamek z przewodnikiem, który opowie o zamkowych legendach i pokaże tajne przejścia. Znajdują się tu jeszcze Gabinet Osobliwości i Multimedialne Sale Tortur. Dostępne jest też nocne zwiedzanie.
W zamku działają kawiarnia, restauracja i hotel, który oferuje kilkadziesiąt pokoi – można przespać się nawet w Komnacie Książęcej.

Vid. zamekczocha.commat. prasowy busemprzezswiat.pl

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI