6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

„Ważny dzień dla demokracji”. Liderzy opozycji komentują podpisanie Paktu Senackiego 2023

WARTO PRZECZYTAĆ

28 lutego przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski, PSL, Nowej Lewicy oraz Polski 2050 podpisali Pakt Senacki 2023. Jakie znaczenie ma ten krok dla działaczy opozycyjnych?

Konferencja Zygmunta Frankiewicza, szefa Zespołu Paktu Senackiego 2023, fot. Senat RP

28 lutego przedstawiciele demokratycznej opozycji spotkali się by podpisać Pakt Senacki 2023. Podczas wydarzenia obecni byli Zygmunt Frankiewicz i Wadim Tyszkiewicz z Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski, Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej, Dariusz Wieczorek z Nowej Lewicy, Jacek Bury z Polski 2050 oraz Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Pakt Senacki 2023. Opozycja zjednoczona

Pakt Senacki 2023 ma pomóc działaczom opozycyjnym zdobyć więcej głosów w Senacie od partii rządzącej. Działacze są zgodni, że ta taktyka ma szansę odsunąć od władzy partię Prawa i Sprawiedliwości.

– Ważny dzień dla demokracji. Dzisiaj w Senat Rzeczypospolitej Polskiej ja jako przedstawiciel Polska 2050 wspólnie z przedstawicielami Polskie Stronnictwo Ludowe, Lewica, Platforma Obywatelska oraz Ruch Samorządowy Tak Dla Polski podpisaliśmy dokument o nazwie Pakt Senacki. Przez ostatnie trzy lata Senat był jedną z ostatnich ostoi demokracji, wolności i normalnego stanowienia prawa w Polsce. Przez ten okres senatorowie z różnych opcji politycznych potrafili ze sobą rozmawiać. Potrafiliśmy się ze sobą dogadywać, czasami mając różne zdanie, podejmować wspólne decyzje dla dobra wszystkich mieszkańców Polski. Teraz przyszedł czas, abyśmy tę mądrość i współpracę ponieśli dalej. Pakt Senacki’23 to nasze zobowiązanie do wspólnego startu i kolejny krok w odsunięciu patałachów PiS od władzy. –  komentuje Jacek Bury z Polski 2020.

Kto nie idzie z nami, to maszeruje przeciw nam. Kto nie idzie z demokratyczną opozycją, pomaga Prawu i Sprawiedliwości. – mówi Dariusz Wieczorek z Nowej Lewicy.

To zobowiązanie wszystkich partii opozycyjnych, aby wystawiać po 1️ kandydacie w każdym okręgu senackim. Wiemy, jaka jest waga tych wyborów i wiemy, jak wiele zależy od tego, abyśmy byli w tych wyborach razem i abyśmy blisko współpracowali. Pakt Senacki to również narzędzie, dzięki któremu opozycja z dużym prawdopodobieństwem – a ja jestem nawet o tym przekonany – wygra wybory senackie!  – relacjonuje Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz również:  Biurowiec Infinity jest już na ukończeniu. Kiedy otwarcie?

Pakt senacki podpisany. Cztery główne partie, ze spoiwem Ruchu Samorządowego “Tak dla Polski”. Przesłanie proste, kto nie z nami, ten z PiSem, czyli w wyborach do Senatu w każdym okręgu wyborczym tylko jeden wspólny kandydat opozycji. – pisze Wadim Tyszkiewicz z Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski.

Liderzy opozycji o podpisaniu Paktu Senackiego 2023

Podpisanie Paktu Senackiego skomentowali Jacek Karnowki z Ruchu Samorządowego Tak dla Polski, Robert Biedroń z Nowej Lewicy, Władysław Kosiniak Kamysz z PSL oraz Szymon Hołownia z Polski 2050. Liderzy opozycji nie kryją radości z zacieśnienia ich współpracy.

Senator Zygmunt Frankiewicz szefem Zespołu Paktu Senackiego 2023. Po podpisaniu 6 postulatów samorządowych, dziś kolejny jednoczący krok-podpisanie Paktu Senackiego. – napisał Jacek Karnowki.

– Pakt senacki staje się rzeczywistością. Tylko razem pokonamy PiS! Idziemy po Senat. Wygramy także Sejm. Tego wymaga polska racja stanu! – zapowiedział Robert Biedroń.

Porozumienie partii demokratycznych ws. Paktu Senackiego podpisane! Idziemy po zwycięstwo by zagwarantować niezależność – skomentowałWładysław Kosiniak Kamysz

Za nami ważny krok w stronę powstania paktu senackiego. Cel jest jeden: odsunięcie PiS od władzy, zatrzymanie niszczenia przez nich Polski, budowa lepszej przyszłości.– napisał Szymon Hołownia.

Zobacz również:  Śląsk Wrocław rozgromił Start Namysłów

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI