Ładowanie

Niemiecka sieć sklepów Aldi uruchomi w Polsce dyskonty w nowym formacie Urban. Obiekty powstają w Markach pod Warszawą oraz we Wrocławiu. Co będzie je wyróżniać?

We Wrocławiu powstanie Aldi w nowym formacie Urban

6 czerwca, 2023

Niemiecka sieć sklepów Aldi uruchomi w Polsce dyskonty w nowym formacie Urban. Obiekty powstają w Markach pod Warszawą oraz we Wrocławiu. Co będzie je wyróżniać? fot. Aldi

Niemiecka sieć sklepów Aldi uruchomi w Polsce dyskonty w nowym formacie Urban. Obiekty powstają w Markach pod Warszawą oraz we Wrocławiu. Co będzie je wyróżniać?

Przy ul. Strzegomskiej 214, (w miejscu dawnego parkingu, obok Hal Strzegomskich) trwa budowa nowego sklepu sieci Aldi. Obiekt powstaje w formacie Urban. Oznacza to, że będzie dwupoziomowy. W Polsce zostaną otwarte w tym roku dwa takie lokale. Jeden będzie przyjmował klientów w stolicy Dolnego Śląska, a drugi w podwarszawskich Markach. We Wrocławiu sprzedaż będzie obywać się na parterze, a na poziomie +1 znajdzie się parking, zaś w Markach będzie odwrotnie – sklep powstanie na wyższej kondygnacji i to pod nim dostępny będzie parking.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Dwupoziomowy sklep Aldi

Nowy sklep przy ul. Strzegomskiej 214 będzie dwunastym obiektem handlowym Aldi we Wrocławiu. Budowa rozpoczęła się 7 marca. Prace mają zakończyć się planowo jeszcze przed zakończeniem wakacji, 31 sierpnia. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma SPS Budownictwo Sp. z o.o. z Wrocławia. Powierzchnia zabudowy wynosi 1714,23 mkw.

Zobacz też: Chcesz spotkać się z gorylem górskim? Przyjdź do ZOO!

Aldi rozwija się w Polsce

Obecnie Aldi posiada w Polsce 262 sklepy, w których zatrudnionych jest ponad 4000 pracowników. Sieciówka z Niemiec nie zatrzymuje ekspansji i planuje intensywny rozwój w najbliższych latach. W 2023 roku chce utworzyć w naszym kraju kilkadziesiąt nowych sklepów. W ciągu 5 lat ma być ich około 600.

Tagi