7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

We wrocławskich sklepach brakuje cukru. Niektóre z dyskontów wprowadzają limity

WARTO PRZECZYTAĆ

Limity na cukier wprowadziły w lipcu cztery sieci: Aldi, Biedronka, Netto i Stokrotka. W Aldim można kupić maksymalnie 5 kg, a w pozostałych sklepach można zabrać ze sobą 10kg.

Fot. Pixabay

Niewystarczająca ilość cukru na sklepowych półkach może być spowodowana sezonem na przetwory. W lipcu dużo drzew i krzewów owocuje, więc spora część osób przygotowuje dżemy, soki i inne przetwory. Inni obserwując rosnącą inflację robią już zapasy produktów długoterminowych.

Jak brak cukru komentują przedstawiciele dyskontów?

W ostatnim czasie obserwujemy zwiększone zainteresowanie zakupem cukru. Dbając o zapewnienie klientom dostępu do tego produktu, zdecydowaliśmy się wprowadzić od 20 lipca czasowe ograniczenie dotyczące ilości jego zakupu: do 10 kilogramów na jeden paragon – informowała Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

Obecna sytuacja jest wynikiem rosnącego skokowo popytu, który jest reakcją konsumentów na informację o pojawiających się brakach cukru. Biorąc pod uwagę dodatkowo, że jesteśmy w pełni sezonu na przetwory, klienci kupują więcej niż realnie potrzebują. Mamy też sygnały, że cukiernicy przestawili się na cukier z rynku zamiast z hurtowni, z uwagi na niższe ceny detaliczne. Dlatego też, aby zapewnić cukier możliwie szerokiej grupie naszych klientów, 12 lipca wprowadziliśmy limit zakupowy wynoszący do 10 kg cukru na jeden paragon. Korzystamy z zapasów centralnych, jak również zwiększamy zamówienia u producentów w Polsce, a także nawiązujemy współpracę z zagranicznymi dostawcami cukru – komentowała Patrycja Kamińska, PR Manager Netto.

Od pewnego czasu obserwujemy, że w związku z malejącą dostępnością tego produktu na polskim rynku, niektórzy klienci nabywają w naszych sklepach niedetaliczne ilości cukru. Na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe. To najlepszy dowód atrakcyjności ceny cukru w sieci Biedronka – od 3,49 zł za kg w obecnej ofercie – jednak naszym celem jest zapewnienie jak największej dostępności tego produktu dla wszystkich klientów – tłumaczył Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

Zobacz również:  Nowe chodniki na Karłowicach. Zobacz, gdzie planowany jest remont!

Faktyczny brak produktów czy chwyt marketingowy?

Zastanawiać może przyczyna nagłego braku cukru i wprowadzanych w związku z tym limitem zakupów. Być może ma to podłoże wyłącznie sezonowe i wkrótce sytuacja się zmieni. Istnieje jednak możliwość, że jest to zamierzone działanie dyskontów, które chcą podnieść ceny produktów. Jeśli konsumenci odczują na własnej skórze brak towaru, gdy będzie im najpotrzebniejszy, to będą w stanie chętniej przyjąć do wiadomości wyższą cenę, gdy produkt będzie już dostępny. Taka taktyka sprawdziła się już w naszym kraju z cenami paliwa oraz węgla.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI