-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Wędkarze wrócą nad Odrę. Wojewoda dolnośląski wydał zezwolenie na połów ryb

WARTO PRZECZYTAĆ

Jarosław Obremski na konferencji 26 sierpnia ogłosił, że połów ryb nad Odrą ponownie jest dozwolony. To dobra wiadomość dla pasjonatów wędkarstwa. Ze względu na wciąż nie do końca wiadomą sytuację biologiczną rzeki, nie można zabierać ich do domu. Niektóre odcinki Starorzecza w dalszym ciągu są niedostępne.

wędkarstwo, odra
Wędkarze spędzą nad Odrą ostatni weekend wakacji.

Decyzja wojewody jest ukłonem w stronę wędkarzy przed ostatnim weekendem wakacji. Mogą łowić ryby rekreacyjnie, a później wypuścić je.

Połów ryb w Odrze jest już bezpieczny?

Dzięki ostatnim opadom poziom Odry podniósł się, co sprawiło, że stan rzeki znacznie się poprawił. Ryby po złowieniu muszą jednak zostać ponownie wpuszczone do wody.

Jest prawo łowienia, nie ma prawa do zabrania tych ryb do domu. – informuje wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski – Nie mamy żadnych przesłanek do nadmiernej ostrożności, ponieważ nie mamy żadnych przypadków jakiegokolwiek poparzenia, a parametry fizykochemiczne na Odrze są dobre.

W dalszym ciągu nie należy wchodzić do Odry ani wpuszczać do niej zwierząt.

Nie można poić z Odry zwierząt hodowlanych oraz nie można się w niej kąpać. – przekazuje wojewoda dolnośląski

Gdzie zakazy wędkowania nadal obowiązują?

Niebezpieczeństwo występuje nadal na starorzeczach, m.in. na Bajkale. Niestety, nadal zauważane są tam świeżo padnięte ryby oraz te, które zginęły wcześniej. W ciągu ostatnich dwóch dni wydobyto ich około 6 ton.

Ryb nie można łowić nad zbiornikiem w Czernicy, na łasze jelczańskiej, w Prężycach oraz nad jeziorkiem Bajkał.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI