3.4 C
Wrocław
środa, 7 grudnia, 2022

Wicemistrzyni kraju zasili #VolleyWrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

Dominika Witowska, wicemistrzyni Tauron Ligi w sezonie 2021/2022, w zbliżających się rozgrywkach siatkarskiej Ekstraklasy wzmocni środek siatki w zespole Michala Maška.

Dominika Witowska postawiła swój pierwszy krok na siatkarskiej ścieżce w MKS SAN-Pajdzie Jarosław w 2012 roku. Następnie próbowała swoich sił na pozycji atakującej w PMKS Nike Węgrów, jednak dość szybko powróciła na środek siatki, gdzie występuje aż do dziś. Po PSPS Chemiku Police Witowska zdecydowała się przejść do drugoligowego UNI Opole, z którym już w pierwszym sezonie wywalczyła awans do 1. Ligi Kobiet. W sezonie 2019/2020 była bliska awansowania z opolską ekipą na najwyższy szczebel rozgrywek, jednak finalnie zajęła z nią drugie miejsce.

Jako zawodniczka drużyny Uniwersytetu Opolskiego trzy lata z rzędu stawała na podium Akademickich Mistrzostw Polski – w sezonie 2016/2017 zajęła trzecie miejsce, rok później pierwsze, a w kolejnych dwóch latach zostawała mistrzynią tych rozgrywek.

Debiut w siatkarskiej Ekstraklasie zaliczyła w sezonie 2020/2021 w barwach BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała, z którym zajęła 6. miejsce w Tauron Lidze. Na czas ubiegłorocznych rozgrywek przeniosła się na Podkarpacie do swojego rodzinnego miasta, Rzeszowa i ekipy wicemistrza Polski. W barwach Developresu BELLA DOLINA Rzeszów wystąpiła w 21 meczach, w których zdobyła łącznie 56 punktów – 35 atakiem, 19 blokiem i 2 zagrywką. Sezon 2021/2022 zakończyła na drugim stopniu podium mistrzostw Polski oraz z Superpucharem i Pucharem Polski. Jej kolejnym wyzwaniem będzie wywalczenie miejsca w podstawowym składzie #VolleyWrocław, o które rywalizować będzie z ogłoszonymi już wcześniej środkowymi, Łucją Kuriatą i Julią Stancelewską.

– W sezonie 2022/2023 zdecydowałam się dołączyć do drużyny z Wrocławia. Stęskniłam się już za Tauron Ligą, dlatego nie mogę doczekać się momentu, aż wszyscy znowu spotkamy się w hali – komentuje Dominika Witowska, nowa środkowa naszej drużyny.

Witowska ma 27 lat i mierzy 185 cm wzrostu. O jej transferze do ekipy #VolleyWrocław tak mówi prezes klubu, Jacek Grabowski: – Zaproszenie do naszej drużyny przyjęła wicemistrzyni Polski, Dominika Witowska. Ostatni sezon spędziła w drużynie z Rzeszowa, gdzie oprócz walki o mistrzostwo Polski czy Puchar Polski miała szansę gry w europejskich pucharach. Transfer Dominiki to silne wzmocnienie naszej formacji środkowych.

Zobacz również:  Lubin: Kradł rowery spod szkół, wpadł w ręce policji

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3