Ładowanie

W sobotę, 24 czerwca we Wrocławiu odbył się wiec Donalda Tuska, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Przybyły tłumy ludzi.

Wiec Donalda Tuska przyciągnął tłumy. Obywatele chcą Polski „wolnej i demokratycznej”

25 czerwca, 2023

W sobotę, 24 czerwca we Wrocławiu odbył się wiec Donalda Tuska, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Przybyły tłumy ludzi. Fot. Tomasz Hołod/wroclaw.pl

W sobotę, 24 czerwca we Wrocławiu odbył się wiec Donalda Tuska, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Na Nowym Targu zebrały się tłumy mieszkańców dolnośląskich miast, roiło się od flag Polski i Unii Europejskiej oraz transparentów nawiązujących do wolności i demokracji.

W sobotę, 24 czerwca we Wrocławiu odbył się wiec Donalda Tuska, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Przybyły tłumy ludzi.
Fot. Tomasz Hołod/wroclaw.pl

Spotkanie rozpoczęło się w sobotę przed godziną 13:00 na pl. Nowy Targ. Wiec miał charakter otwarty, spodziewano się frekwencji liczonej w tysiącach, a według Centrum Zarządzania Kryzysowego zgromadzenie wyniosło aż 10 tys. osób. Ludzie przynieśli ze sobą flagi, zarówno w barwach Polski, jak i Unii Europejskiej, oraz liczne transparenty, na których przeczytać było można m.in. „Wolna Polska” oraz „Demokratyczna Polska”.

— Kochani, dziś wyjątkowy dzień. Chciałbym z tego miejsca pozdrowić wszystkich wrocławian w dniu naszego święta, święta Wrocławia, bo dziś jest dzień św. Jana, patrona Wrocławia — mówił prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, który również pojawił się na wiecu — Wierzymy tu we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku w demokrację. Wierzymy w wolną Polskę! — dodał.

W sobotę, 24 czerwca we Wrocławiu odbył się wiec Donalda Tuska, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Przybyły tłumy ludzi.
Fot. Tomasz Hołod/wroclaw.pl

Wiec Donalda Tuska we Wrocławiu. „Polska może być taka jak Dolny Śląsk. Jak Wrocław”

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przemawiał na wiecu na placu Nowy Targ w stolicy Dolnego Śląska.

— My, miliony uczciwych Polaków, postawimy z głowy na nogi ten kraj. Jest tylko jeden warunek: odsunąć od władzy tych, którzy tę naszą rzeczywistość splugawili. Nie znam nikogo, kto chciałby zatrutej Odry. Nie wierzę, że wyborcy PiS nie chcą żyć w uczciwym państwie. Niech Polska usłyszy z Wrocławia ten krzyk: Zwyciężymy! — mówił Tusk.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Donald Tusk, zapraszając na spotkanie we Wrocławiu, w dobrych słowach wypowiedział się o dolnośląskich terenach.

— To jest wrocławski Nowy Targ. Tutaj w sobotę o godz. 13.00 spotkamy się my wszyscy, którzy wierzymy, że Polska może być taka jak Dolny Śląsk. Jak Wrocław. Nowoczesna, słoneczna, radosna, z ambicjami — zapraszał Donald Tusk przez media społecznościowe — Wzywam tych wszystkich, którzy przez 8 lat nauczyli się pokornego wysłuchiwania coraz bardziej brutalnych opinii tej władzy na temat zwykłych ludzi, żeby się obudzili. Polska nie zasługuje na takie rządy. Nawet prorządowa pracownia CBOS podała informację, że Koalicja Obywatelska ma najlepszy wynik w sondażu od 2015 roku. Nic nas już w tym marszu nie zatrzyma. 24 Czerwca o 13.00 we Wrocławiu kolejny raz pokażemy naszą siłę, a jesienią zobaczycie, jak wspaniale ten marsz się skończy.

Tagi