10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Wielka Wrocławska powraca. Prestiżowy dzień sezonu wyścigów konnych na Partynicach

WARTO PRZECZYTAĆ

4 września na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych odbędzie się Wielka Wrocławska. To najważniejsze wydarzenie tego sezonu wyścigów konnych. Poznaj szczegóły!

fot. Agata Władyczka

W niedzielę rozegrane zostaną najważniejsze gonitwy w sezonie 2022. Odbędą się Wielka Partynicka – Nagroda Unico Logistics i Wielka Wrocławska – Nagroda Prezydenta Wrocławia.

Co wydarzy się w niedzielę?

Widzowie, którzy przyjadą 4 września na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach mogą spodziewać się siedmiu atrakcyjnych gonitw. Do wyścigów zgłoszono 59 koni.

– Jeźdźcy będą pokonywać tak widowiskowe przeszkody jak skok trybunowy, przeszkoda wodna, przejście drogi, podwójny żywopłot czy rów z wodą. W stawce Wielkiej Wrocławskiej znalazło się dziewięć koni, wśród których są m.in. Reki – zwycięzca z 2019 roku, trzykrotnie drugi Larizano, czy zdobywca trzeciego miejsca w ubiegłym roku, Haad Rin. – mówił Piotr Makarewicz z Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice.

Oprócz koni wyścigowych w pokazach wezmą udział również wierzchowce oraz malutkie koniki Ciuciu. W trakcie Wielkiej Wrocławskiej będzie trwał też konkurs na najlepszy ubiór.

Wielka Wrocławska to również święto elegancji i wytwornego stylu. Przez cały dzień trwał będzie konkurs na najlepiej ubraną parę. Zdobywcy pierwszego miejsca pojadą w kwietniu na najważniejszą gonitwę przeszkodową świata – Grand National na torze Aintree w Liverpoolu – dodał Makarewicz.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI