-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Wielki powrót wyścigów konnych na wrocławskie Partynice

WARTO PRZECZYTAĆ

Dżokeje i ułani po wakacyjnej przerwie wracają na Tor Wyścigów Konnych. Na najbliższy weekend, 13 i 14 sierpnia, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Sprawdź program wydarzenia.

fot. Agata Władyczka

Do startu 7 dnia wyścigowego sezonu 2022 zgłoszono 73 konie, które wystartują w ośmiu gonitwach. Wśród jeźdźców znajdą się wszyscy najlepsi, na czele z pierwszą trójką tegorocznego czempionatu: Dastanem Sabatbekovem, Szczepanem Mazurem i Sanzharem Abaevem.

Sobota i niedziela na Torze Wyścigów Konnych

Start pierwszej sobotniej gonitwy zaplanowano na godz. 15.30, natomiast ósma i jednocześnie ostatnia gonitwa dnia rozpocznie się o godz. 19.00.

Podczas sobotniego dnia wyścigowego uczestnicy będą mogli zobaczyć umundurowane patrole kawalerii w mundurach garnizonowych i polowych z okresu wojny polsko-bolszewickiej oraz II RP.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie można podziwiać dwa Pułki Ułanów, czyli konne grupy rekonstrukcyjne. Pokazy związane są z obchodami „Cudu nad Wisłą”, wypadającymi 15 sierpnia.

Ułani rozstawią swoje namioty, w których można będzie zobaczyć historyczne artefakty, np. broń używaną przez kawalerię w przededniu II Wojny Światowej.

W niedzielę, w godzinach 15.00-17.00 odbędą się również Zawody Pułków Ułańskich „Military”.

Wstęp jest wolny na wszystkie wydarzenia.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI