Ładowanie

Rozpoczynający się remont torów w ulicy Legnickiej to wielka inwestycja, obejmująca aż 3 osobne remonty. Nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

Wielki remont torów w ulicy Legnickiej. Tramwaje tamtędy nie pojadą

Alicja Jurasz 18 czerwca, 2023

Rozpoczynający się remont torów w ulicy Legnickiej to wielka inwestycja, obejmująca aż 3 osobne remonty. Nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Fot. Bartosz Chochołowski/wroclaw.pl

Rozpoczynający się remont torów w ulicy Legnickiej to wielka inwestycja, obejmująca aż 3 osobne remonty. Największy z nich to budowa nowego torowiska od ul. Zachodniej do Niedźwiedziej, ale prace będą toczyć się także obok zajezdni Popowice, a także na rozjeździe w ulicę Milenijną. Nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

Prace ruszą w niedzielę 18 czerwca. Ze względu na to, że jest to duża inwestycja, prace potrwają przez całe wakacje. Mają się zakończyć do 1 września, ale zgodnie z umową wykonawca ma czas do 9 września.

Postaramy się jak najszybciej zakończyć prace. Zdajemy sobie sprawę, jak ważny komunikacyjnie jest ten odcinek. Chcemy minimalizować utrudnienia. Niektórych procesów jednak nie przyspieszymy. Trakcję i torowisko rozbierzemy szybko, ale np. fundamentowanie nowych słupów musi zająć sporo czasu — informuje Andrzej Rozmarynowski, prezes GM Roads Polska, firmy wykonującej remont.

Pojawią się utrudnienia na drodze, jednak kierowcy nie powinni mieć powodów do obaw — Legnicka przez czas remontu będzie przejezdna. Trochę trudniej będą mieli pasażerowie komunikacji miejskiej, sprawdź szczegóły objazdów!

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Remont torów w ulicy Legnickiej. Szykują się duże zmiany dla pasażerów

Pasażerowie komunikacji miejskiej — linii 3, 10, 20, 31 oraz 33, muszą przygotować się na zmiany w trasach.

Żadna z linii jeżdżących przez Legnicką nie zostanie zawieszona, ale wszystkie zmienią trasę. 33 będzie skrócone do pętli “Wrocławski Park Przemysłowy”. 3, 10, 20 oraz 31 pojadą objazdem nową trasą przez ul. Popowicką. Komunikację na ulicy Legnickiej zapewni autobus 733 — mówiła Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektorka Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Użytkownicy przystanków “Młodych Techników”, “pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne)”, “Zachodnia (Stacja Kolejowa)”, “Niedźwiedzia”, “Małopanewska” oraz “Kwiska”, będą mieli do dyspozycji autobus, a ci pasażerowie, którzy te przystanki omijają, będą mogli jeździć tymi liniami co dotychczas, korzystając z objazdu.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Bezpośrednie połączenia z Pragi do Wrocławia. Pociągi pojadą 4 razy dziennie

Remont ulicy Legnickiej to największe w tym roku zadanie TORYwolucji. Łączny koszt przedsięwzięcia to 17 mln zł. Wymienimy 1,4 kilometra torów, z czego zielone torowisko zajmie powierzchnię 3,6 tys. metrów kwadratowych. Efektem będzie jednak przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa oraz skrócenie czasu przejazdu przez ten odcinek — tłumaczy Witold Woźny, prezes MPK Wrocław.

Tagi