Ładowanie

Wśród zawodników 80. Tour de Pologne UCI WorldTour są m.in. Rafał Majka, Tim Wellens i João Almeida.

Wielkie odliczanie. Za miesiąc rozpocznie się 80. Tour de Pologne

30 czerwca, 2023

Wśród zawodników 80. Tour de Pologne UCI WorldTour są m.in. Rafał Majka, Tim Wellens i João Almeida. Tour de Pologne, fot. Szymon Gruchalski

Już tylko 29 dni zostało do startu jubileuszowej edycji słynnego wyścigu kolarskiego, którego trzy etapy odbędą się na Dolnym Śląsku. Wśród zawodników 80. Tour de Pologne UCI WorldTour są m.in. Rafał Majka, Tim Wellens i João Almeida.

80. Tour de Pologne, fot. materiały prasowe

80. edycja Tour de Pologne odbędzie się w Polsce w dniach 29 lipca – 4 sierpnia. Wyścig podzielony jest na siedem etapów, a pierwszy z nich rozpocznie się w Poznaniu. Zawodnicy będą przejeżdżać przez miejscowości na Dolnym Śląsku m.in. przez Sobótkę, Karpacz, Wałbrzych, Duszniki-Zdrój czy Strzelin.

Zobacz też: 80. Tour de Pologne. Słynny wyścig przejedzie przez Dolny Śląsk

Etapy Tour de Pologne 2023

W  tym roku trasa wyścigu przebiega następująco:

ETAP 1 – Poznań – Poznań
ETAP 2 – Leszno – Karpacz
ETAP 3 – Wałbrzych – Duszniki-Zdrój
ETAP 4 – Strzelin – Opole
ETAP 5 – Pszczyna – Bielsko-Biała
ETAP 6 – Katowice, ITT
ETAP 7 – Zabrze – Kraków

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Zawodnicy 80. Tour de Pologne

Znane są już pierwsze nazwiska kolarzy, którzy wystartują w Poznaniu. W wyścigu wezmą udział zwycięzcy Tour de Pologne z ostatnich lat: Rafał Majka, Tim Wellens i João Almeida, wszyscy reprezentujący UAE Emirates Team. Dodatkowo, do tej grupy dołączą Tobias Foss, mistrz świata w indywidualnej jeździe na czas z 2022 oraz holenderski kolarz Olav Kooij, zwycięzca etapu do Lublina z 2022 roku. Oboje reprezentują drużynę Jumbo-Visma.

Siedmiodniowy wyścig po raz kolejny będzie stanowił wyzwanie dla najlepszych kolarzy, którzy pokonają 1130 kilometrów starannie przygotowanej trasy. Zróżnicowana i wymagająca trasa gwarantuje tydzień prawdziwego widowiska dla fanów z całego świata. W oczekiwaniu na datę rozpoczęcia kolejnej ekscytującej edycji wyścigu, która odbędzie się dokładnie za miesiąc, będziemy na bieżąco informować o zawodnikach, trasie i sponsorach – informują organizatorzy wydarzenia.

Tagi