Ładowanie

Witowska pożegnała się z #VolleyWrocław

Redakcja tuDolnySlask.info 9 czerwca, 2023

 

#VolleyWrocław rozstaje się z kolejną zawodniczką. W nowym sezonie w biało-zielonych barwach nie zobaczymy już środkowej Dominiki Witowskiej.

Dominika Witowska przyjechała na Dolny Śląsk z Podkarpacia, gdzie przez rok była zawodniczką ekipy wicemistrza Polski, Developresu Bella Dolina Rzeszów. W zespole Stephane’a Antigi Witowska nie pełniła jednak pierwszoplanowej roli i z chęcią zmiany tego stanu rzeczy dołączyła do #VolleyWrocław.

Przed startem przygotowań do sezonu halowego środkowa zdobyła z zespołem złoto PreZero Grand Prix – plażowego turnieju dla zespołów TAURON Ligi. Potem, gdy z piasku rozgrywki przeniosły się już na parkiet, Witowska, wraz z inną medalistką TAURON Ligi, która również spędziła większą część sezonu w kwadracie dla rezerwowych, Joanną Pacak, stworzyła duet podstawowych środkowych wrocławskiej drużyny.

Zawodniczka rozpoczynała każdy mecz w wyjściowym składzie i łącznie zdobyła w barwach #VolleyWrocław 192 punkty – 126 atakiem, 5 zagrywką i 61 blokiem. Środkowa zamknęła pierwszą dziesiątkę zawodniczek ligi, które zdobywały najwięcej punktów właśnie blokiem. Statuetkę MVP Dominika Witowska odebrała w minionym sezonie raz, podczas wyjazdowego meczu z UNI Opole.

Teraz nadeszła pora pożegnania się ze środkową, która przenosi się do innego klubu TAURON Ligi.

Dziś przyszedł ten trudny moment, kiedy muszę pożegnać się z Wami jako zawodniczka #VolleyWrocław. Dziękuję za danie mi szansy postawienia swoich pierwszych poważnych kroków na boiskach ekstraklasowych. Granie dla kibiców tego klubu, darzącego nas wsparciem i zaufaniem przez cały sezon, bez względu na wyniki meczów, był dla mnie zaszczytem. Do zobaczenia na meczach w przyszłym sezonie! – powiedziała Witowska.

Ze swojego zadania bycia podstawową zawodniczką Dominika Witowska wywiązała się u nas znakomicie. Myślę, że wykorzystała szansę, którą otrzymała od trenerów i grała dobrze. Szczególnie druga część sezonu była w jej wykonaniu naprawdę bardzo dobra i pokazała się w niej ze swojej najlepszej strony. Dziękujemy za to, co z nami wywalczyła i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej – dodał prezes #VolleyWrocław Jacek Grabowski.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Kevin Małkiewicz wzmacnia Betard Spartę Wrocław

źródło: volleywroclaw.pl