Ładowanie

1 sierpnia rozpoczął się II etap rekrutacji do wrocławskich szkół ponadpodstawowych.  W placówkach pozostało ponad 2,7 tys. wolnych miejsc.

Wolne miejsca do szkół ponadpodstawowych. Ruszył II etap rekrutacji

1 sierpnia, 2023

1 sierpnia rozpoczął się II etap rekrutacji do wrocławskich szkół ponadpodstawowych.  W placówkach pozostało ponad 2,7 tys. wolnych miejsc. Zdjęcie ilustracyjne, fot. UM Wrocławia

1 sierpnia rozpoczął się II etap rekrutacji do wrocławskich szkół ponadpodstawowych. W placówkach pozostało ponad 2,7 tys. wolnych miejsc.

W rekrutacji podstawowej do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez miasto zakwalifikowało się ponad 10,6 tys. osób, z tego przyjętych jest ponad 9,3 tys. uczniów. Niezakwalifikowanych było ponad 1,1 tys. uczniów. Osoby, które nie dostały się do żadnej z wybranych szkół w I etapie lub chcą podjąć naukę w innej placówce, uczestniczą w II etapie rekrutacji – uzupełniającym.

Etap uzupełniający przebiega na tych samych zasadach, co I etap. Tu również wybiera się oddziały w sześciu placówkach, a o przyjęciu do szkoły decyduje liczba zebranych punktów rekrutacyjnych – mówi Monika Dubec z Wydziału Komunikacji Społecznej UM Wrocławia – W szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez miasto pozostało ponad 2,5 tys. wolnych miejsc. W technikach ponad 1 tys., w branżowych blisko 900 oraz ok. 650 w liceach. Dodatkowo – 200 miejsc w placówkach prowadzonych przez inne podmioty, które korzystają z tego samego systemu elektronicznej rekrutacji. I o te miejsca ubiegać się mogą teraz uczniowie – dodaje.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Półtora rocznika

W tym roku we wrocławskich szkołach ponadpodstawowych przygotowano ok. 12 tys. miejsc. To więcej niż ósmoklasistów ukończyło w tym roku wrocławskie szkoły podstawowe (ok. 7,5 tys. ósmoklasistów, w tym w szkołach prowadzonych przez miasto ponad 6,6 tys.).

W sumie utworzono 22 klasy pierwsze więcej niż w roku ubiegłym. M.in. w ten sposób placówki przygotowują się na przyjęcie większej liczby uczniów, czyli półtora rocznika – podkreśla Monika Dubec.

Przeczytaj też: Collegium Witelona prowadzi rekrutację na popularne kierunki studiów

Ważne terminy w rekrutacji uzupełniającej

Od 1 do 3 sierpnia 2023 r. należy wygenerować w systemie wniosek, uzupełnić go i podpisać profilem zaufanym (rodzica/opiekuna prawnego). Można także dokument wydrukować, uzupełnić, podpisać i w wersji papierowej złożyć w szkole pierwszego wyboru.

9 sierpnia 2023 r. opublikowane zostaną listy uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w etapie uzupełniającym.

Od 10 do 17 sierpnia osoby zakwalifikowane muszą potwierdzić chęć przyjęcia do placówki, składając oryginały świadectwa ukończenia szkoły ponadpodstawowej oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Szczegółowy kalendarz rekrutacji oraz wykaz wolnych miejsc jest dostępny TUTAJ.

Tagi