Ruszył drugi nabór wniosków w programie „Ciepłe Mieszkanie”. Jego celem jest wymiana nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizacja w budynkach wielorodzinnych.
Z programu mogą skorzystać mieszkańcy kamienic, wspólnot mieszkaniowych i lokatorzy mieszkań komunalnych.
Na co można pozyskać środki?
W zależności od tego, kto wnioskuje, finansowanie obejmuje m.in. demontaż nieefektywnego źródła ciepła i montaż nowego. Pozbycie się tzw. kopciucha jest obowiązkowym elementem. Bez niego nie można sfinansować działań termomodernizacyjnych, takich jak wymiana stolarki okiennej czy drzwiowej. Eliminacja źródeł nieefektywnych to warunek zarówno dla osób fizycznych, jak i wspólnot. Wśród kosztów kwalifikowanych znalazły się m.in. zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czy przygotowanie dokumentacji projektowej. W przypadku wspólnot to m.in. także montaż paneli fotowoltaicznych.
Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do Wydziału Środowiska w celu zabrania informacji o chęci uczestnictwa w programie.
Przypominamy, że szczegółowe informacje na temat rozpoczynającego się naboru dla gmin (II nabór – 2023) znaleźć można na stronach rządowych https://czystepowietrze.gov.pl/cieple-mieszkanie-2/. Dotyczy to również kosztów kwalifikowanych i obowiązujących poziomów dofinansowania.