7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Godlewski uzupełnia skład Gwardii Wrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

Kolejnym zawodnikiem, który zasila szeregi Gwardii Wrocław jest Michał Godlewski, który wraz z Pawłem Grycem będzie stanowił o sile prawego skrzydła ekipy ze stolicy Dolnego Śląska. Do Wrocławia nowy atakujący przenosi się po roku spędzonym w Olimpii Sulęcin.

Michał Godlewski to kolejny zawodnik, który zdecydował się na zasilenie szeregów Chemeko-System Gwardii Wrocław, przenosząc się na Dolny Śląsk z pierwszoligowej Olimpii Sulęcin, gdzie wystąpił w dwudziestu ośmiu meczach i do dorobku drużyny dołożył sto osiemdziesiąt jeden punktów. Wcześniej atakujący zdobywał doświadczenie reprezentując barwy BAS-u Białystok, SMS-u PZPS Spała, MOS-u Wola Tramwaje Warszawskie czy pierwszoligowego zespołu z Kielc. W sezonie 2019/2020 Michał Godlewski zdecydował się na próbę sił zagranicą i dołączył do szwajcarskiego Biogas Volley Näfels. Po roku spędzonym w Szwajcarii atakujący zadebiutował jako zawodnik w PlusLidze, zasilając szeregi MKS-u Będzin. W rozgrywkach 2021/2022, jako zawodnik Olimpii Sulęcin, Michał Godlewski wystąpił w osiemdziesięciu setach i do dorobku drużyny dołożył sto osiemdziesiąt jeden punktów. Teraz przed Michałem Godlewskim nowe wyzwania, w barwach Chemeko-System Gwardia Wrocław. 

– Zdecydowałem się na wybór Gwardii ponieważ jest to jedna z czołowych drużyn zaplecza Plusligi, a także klub z niewątpliwe bogatą historią. Drużyna z Wrocławia co roku stawia sobie wysokie cele, a takie również staram się stawiać i samemu sobie więc na pewno był to dobry wybór. Moim najważniejszym celem jest zdecydowanie rozwój zawodowy. W takim miejscu jakim jest Wrocław będzie to możliwe oraz chęć jak najczęstszego grania, rywalizacji na najwyższym poziomie oraz oczywiście awans. Na współpracę z Trenerem Murkiem zapatruje się pozytywnie. Jest to człowiek z rzadko spotykanym doświadczeniem jako zawodnik od którego na pewno można się wiele nauczyć. Jego wiedza i autorytet na pewno pomoże mi oraz całej drużynie dążyć do naszego wspólnego celu – mówi Michał Godlewski. 

Zobacz również:  Zawodniczki Śląska na EURO U17!

We Wrocławiu Michał Godlewski, o miejsce w wyjściowym składzie, rywalizować będzie z Pawłem Grycem. 

– Michał Godlewski ma zbliżone warunki do Pawła, również jest bardzo skoczny, odważnie gra w ataku, także można powiedzieć, że szykuje się nam ciekawa rywalizacja na tej pozycji – mówi Dawid Murek.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI